Medvěd Nedvěd alias David Novotný vaří recepty z Mlsných medvědích příběhů

Zatímco večerníček Mlsné medvědí příběhy na obrazovkách České televize skončí epizodou Zimní spánek ve čtvrtek 18. února, tvůrci příběhů o medvědech Nedvědovi a Miškovi nabízejí online 26 dvouminutových webizod Mlsné medvědí recepty. Chlupáči v nich prozrazují recepty na dobroty, které děti znají z jejich dobrodružství – v první epizodě večerníčku si Nedvěd například připravuje své oblíbené „medvědí špagety“ a ty jsou také prvním z Mlsných medvědích receptů: https://youtu.be/n77F9qUF4e4. Dvacet šest epizod večerníčku bude ještě do 24. března k dispozici na iVysílání ČT. Hlasy ústřední dvojici medvědů zapůjčili herci David Novotný a Lukáš Příkazký.

Tvůrci medvědů uveřejněním nových webizod s medvědími recepty reagují na dlouhodobé pozitivní ohlasy na příběhy animovaných chlupáčů, které byly uvedeny i v kinech v rámci pásma Hurá na pohádky a následně jako samostatný film Mlsné medvědí příběhy v kinech. Ten je aktuálně nominovaný na Českého lva v kategorii Animovaný film. Webizody s Mlsnými medvědími recepty jsou ke zhlédnutí zdarma na www.medvedi.tv.

Herci David Novotný a Lukáš Příkazký se aktuálně podílejí i na vzniku chystané kuchařky plné dalších nových receptů oblíbených medvědích hrdinů. K vydání Velké medvědí kuchařky dojde na jaře tohoto roku. „Poslední dobou jsem si hodně zvykl dělat to, co mě baví, a pokusit se o to, aby to bylo co nejlepší. Ve chvíli, kdy se podaří spojit síly s podobně smýšlejícími a tou správnou (pro mě) energií nabitými lidmi, mám chuť se podívat i za hranice své herecké práce. Tvůrkyně Mlsných medvědích příběhů o celý ,medvědí’ projekt pečují od samého začátku jako o miminko a přesně k téhle chuti mě hravě přiměly. Jako by nám jednou mohlo být líto, že spolupráce skončí, posouvají hranice toho, co všechno můžeme pro ty dva blboušky, medvědy Nedvěda a Mišku, ještě udělat – ať je to film, večerníček, online recepty nebo připravovaná kuchařka,“ říká herec David Novotný, který propůjčil Nedvědovi svůj hlas. David Novotný vaří z připravované Velké medvědí kuchařky zde: https://youtu.be/K9TkQFzkNVc.

Vedle Lukáše Příkazkého zní v Mlsných medvědích příbězích hlasy Zuzany Bydžovské, Jana Ciny, Pavly Tomicové, Jana Vondráčka a Roberta Mikluše.

Za animovanými příběhy medvědů, které už byly promítány na více než osmdesáti mezinárodních soutěžních festivalech a přehlídkách po celém světě, stojí režisérky Kateřina Karhánková a Alexandra Májová s producentkou Barborou Příkaskou ze společnosti Bionaut. Mlsné medvědí příběhy získaly ceny například na nizozemském koprodukčním fóru Junior Co-production Market, bodovaly i na mezinárodním festivalu Anifilm nebo Zlinfestu.

Mlsné medvědí příběhy popisují dobrodružství dvou nejlepších medvědích kamarádů, kteří spolu bydlí v útulném lesním domečku. Ze všeho nejraději mlsají a většinu svých dobrodružství prožívají na cestě za plnými bříšky. Medvědí příběhy si získaly od svého prvního uvedení v kinech v roce 2019 řadu dětských fanoušků, pro které filmaři kontinuálně připravují hravý, zábavný a zároveň vzdělávací obsah prostřednictvím nejrůznějších kanálů. Většina obsahu je nyní dostupná na „medvědím“ webu www.medvedi.tv . Filmy s medvědy Hurá na pohádky a Mlsné medvědí příběhy v kinech je možné zhlédnout na platformách Aerovod, DAFilms a O2 TV. Fanoušci budou moci vznik Velké medvědí kuchařky podpořit od 22. února na Donio.cz

You may also like...