Prostřeno! se vrací na obrazovky 16. srpna s premiérovými díly

Prostřeno! Po letní pauze se můžou diváci těšit na další dávku původních receptů, intrik, napětí ale také šmejdění. Prostřeno! je stálicí televizní zábavy již dvanáctým rokem. V čem spočívá jeho úspěch? Nejen v tom, že pořady o vaření pravidelně vedou žebříčky sledovanosti, ale také v tom, že Prostřeno! je zkrátka fenomén. Přináší recepty, které si každý může připravit doma, neklade nároky na profesionální vybavení kuchyně, hodí se všem, kdo se chtějí před svými přáteli i rodinou blýsknout, jako zdroj skvělé inspirace. Je plné skvělých receptů a stále více lze vysledovat, jak se mění chutě nejen v českých, ale také ve světových kuchyních. Co bylo zajímavé a trendy před lety, není aktuální v dnešních dnech a za pár sezon může být vše zase úplně jinak. V současnosti vedou v sestavených menu krémové polévky, následované vývary, velice oblíbená je práce s vepřovou panenkou a také lehčí dezerty inspirované Itálií.

Natáčení jednoho dílu probíhá v reálném čase a vše se tedy musí stihnout za jediný den. Natáčení většinou začíná kolem deváté hodiny ranní a končí kolem desáté hodiny večerní. Někdy i později, pokud se soutěžícím v kuchyni nedaří vše tak, jak má.

K tomu je třeba připočíst natočení komentářů a bodování ostatních. Následné zpracování natočeného materiálu je ale delší. Jak vypočítává Kateřina Průchová, kreativní producent pořadu, nejde finální úpravu stihnout za jediný den. „S natahováním materiálu, zvukovým mixem a s dalšími technikáliemi, které zaručí, že od nás odejde dokonalý materiál připravený k odvysílání, to zabere šest dní. Vybrat nejlepší záběry, spojit s komentáři Jany Bouškové a Václava Vydry, doplnit celý kus o znělku… Je toho opravdu hodně a ani minutu nemůžeme zanedbat. Musím ale pochválit naše moderátory, kteří namlouvají vždy pět dílů najednou a vzhledem k jejich profesionalitě jim to zabere dvě hodiny. S nabraným materiálem my pak dál pracujeme ve střižně.“

Těšte se na podzimní sezonu premiérových dílů Prostřeno! Čeká na vás spousta zajímavostí i výzev.

Sledujte Prostřeno! pravidelně každý všední den v 17:50 na TV Prima. Nebo se tentokrát raději přihlásíte a ukážete, že na vítězství máte?

You may also like...