Melodica spolupracuje s Patrikem Bartkem, kytaristou kapely Marka Ztraceného

Kapela Melodica si na nové album Rockový srdce pozvala hosta vskutku hvězdného. Patrik Bartko je kytaristou v kapele Marka Ztraceného, se kterým hrál v roce 2019 také ve vyprodané O2 Aréně. Kapele nahrál kytarové party do písně Soumrak a také si brzy zahraje v připravovaném videoklipu.

Melodica vypustila z nadcházejícího alba již 2 písně, ke kterým natočila videoklipy. Píseň Válka, kde si hlavní role zahráli Lucie Vondráčková, David Gránský a Mirek Šimůnek a Svět se řítí do záhuby s Miss Czech Republic 2020 Karolínou Kopíncovou. Album by mělo vyjít v letních měsících.

Kapela Melodica byla založena v září 2019 v Bílině a složení se několikrát měnilo. Myšlenka na společnou kapelu vznikla v rodinném kruhu. Hanka Ježková (zpěv) s manželem Radkem Ježkem (zpěv), syn Filip Ježek (klávesové nástroje, zpěv) a přidal se bubeník Vít Veselý. Od začátku měli jasno v tvorbě, zaměřují se výhradně na autorský materiál. Koncertovat Melodica začala v listopadu 2019 a hned první koncert v Teplicích odehrála s hvězdným hostem z kapely Kabát Tomášem Krulichem.

„Pandemie nás zastihla při nahrávání nového alba a zasekla veškeré koncerty, které jsme měli nasmlouvané,“ říká Hanka Ježková. „Při skládání nových písní na album Rockový srdce se ke spolupráci přidal herec a moderátor Miroslav Šimůnek, neboť se mu zalíbil song Válka, který si poslechl ještě pouze v klavírním provedení od 16 letého autora hudby Filipa Ježka a byl natolik nadšen, že Melodice začal dělat manažera. Na klipu k této písni se produkčně podílel a také si zahrál jednu z hlavních rolí vedle Lucie Vondráčkové a Davida Gránského. Ještě horší situace nastala při uzavření okresů, kdy kapela nezkoušela, ani nemohla jezdit do nahrávacího studia Ponte records do Mostu. Nahrané stopy jsme konzultovali s naším zvukařem Richardem Řeřichou pouze online.“

Kapela momentálně finišuje s novým albem Rockový srdce, které by mělo být hotové do léta 2021. Připravují se další videoklipy k písním Rockový srdce, Ježek, Země nedýchá, Olymp, zmíněný Soumrak s Patrikem Bartkem a žhavá novinka Život, ke které bicí party nahrává v Anglii další hvězdný host z britské legendární kapely Uriah Heep Russell Gilbrook. Píseň vznikne ve dvou verzích – anglické a české.

Poděkování: Melodica děkuje svým sponzorům AGC Chudeřice, Stanislav Tejček – elektroservis, Petr Kudělka, Ivan Koblása a MIH drive s.r.o., kteří kapelu podporují i v této nelehké době.

Pavel Fryml, šéfredaktor
Foto: archív kapely

You may also like...