Mezinárodní den muzeí a galerií v NG Praha

Oslavte Mezinárodní den muzeí a galerií s Národní galerií Praha volným vstupem do všech sbírkových expozic a bohatým doprovodným programem.

Mezinárodní den muzeí a galerií, který letos připadá na středu 18. 5., můžete v prodloužené otevírací době (od 10 do 20 hod) oslavit v Národní galerii Praha. Navštivte expozice Středověké umění v Čechách a střední Evropa 1200–1550 v Klášteře sv. Anežky České, Staří mistři ve Schwarzenberském paláci, Staří mistři II ve Šternberském paláci a expozice 1796–1918: Umění dlouhého století a 1918–1938: První republika ve Veletržním paláci.

Každá z našich sbírkových expozic bude doplněna také o komentovanou prohlídku pod vedením lektorů, kunsthistoriků a kurátorů NGP. Seznamte se s uměleckými klenoty sbírek Národní galerie Praha, které vznikly mezi lety 1450⁠–⁠⁠1480, nebo si nechte představit ikonografii Panny Marie a její vývoj na uměleckých dílech středověku.

V expozici 1918⁠–⁠⁠1938: První republika poznejte umělecké dění v prvorepublikovém Brně a Zlíně a s edukátorkou Monikou Švec Sybolovou nahlédněte, jaké umění sbírala předchůdkyně Národní galerie Praha. V jednom z nejkrásnějších renesančních paláců s úchvatnými pohledy na Prahu, ve Schwarzenberském paláci, si projděte expozici Staří mistři a ve Šternberském paláci poodhalte příběhy na obrazech a za obrazy: Rubens, Breughel ml., Gillis, Raphon.

Rezervace vstupenek na ngprague.cz u jednotlivých událostí.

You may also like...