Mezinárodní dodávkou roku 2021 je Citroën ë-Jumpy

Po voze Citroën Berlingo Van, oceněném v roce 2019, získává další dodávka automobilky Citroën – Citroën ë-Jumpy – prestižní ocenění „Mezinárodní dodávka roku 2021“. Moderní styl, pohodlí na palubě, dynamické vlastnosti a velikost nákladového prostoru v kombinaci s výhodami nejlepší elektrické technologie si získaly porotu složenou z čtyřiadvaceti novinářů a redaktorů nezávislých časopisů specializovaných na lehká užitková vozidla.

Ocenění hodnotí know-how Citroënu v oblasti užitkových vozidel a proaktivní elektrifikační strategii, jejímž cílem je čelit novým výzvám v oblasti mobility. Elektrická verze Jumpy, která byla uvedena na trh v květnu, představuje konkrétní řešení přizpůsobené potřebám profesionálů, státní správy či nejrůznějších sdružení. Umožňuje jim velkou všestrannost díky dojezdu až 330 km (cyklus WLTP), možnost volného přístupu do městských center s regulovaným vjezdem a zároveň přispívá k zachování kvality ovzduší a optimalizaci provozních nákladů.

Nový Citroën ë-Jumpy má všechny přednosti verze se spalovacím motorem z hlediska charakteru, rozměrů, objemu nákladového prostoru a užitečného zatížení, a navíc přidává komfort spojený s elektrickým pohonem. Elektrický motor vozu ë-Jumpy zvyšuje potěšení z jízdy a komfort. Baterie byly do vozu zabudovány tak, aby byly zachovány všechny přednosti vozu Jumpy, který se již stal ve svém segmentu měřítkem kvality. Elektrická verze Jumpy poskytuje firemním uživatelům konkrétní řešení nových výzev mobility ve městech, ale díky dojezdu také ve venkovských oblastech, kde jim umožňuje zajistit pohyb v nevídaném komfortu a při zachování všech užitečných vlastností verze se spalovacím motorem. ë-Jumpy umocňuje komfort zejména pohodlným řízením a absencí hluku nebo vibrací. Jeho motor o výkonu 100 kW umožňuje plynule dosáhnout rychlosti 130 km/h, točivý moment je při rozjezdu okamžitě dostupný, současně odpadá nutnost řazení.

Baterie ë-Jumpy se snadno dobíjí buď prostřednictvím domácí zásuvky nebo prostřednictvím soukromého a veřejného zařízení nebo superrychlé nabíječky veřejné stanice, která umožňuje dobít 80 procent baterie za pouhých 30 minut.

Bohumil Brejžek
Foto: archiv Citroën

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...