Michal Hrůza natáčel na Ještědu nový videoklip k písni Mezi námi

Úspěšný tvůrce filmových hitů, skladatel, zpěvák a kytarista Michal Hrůza spojil síly se špičkovými herci a k písni Mezi námi vydává videoklip. Vedle Barbory Šampalíkové v hlavní roli si v klipu zahráli Václav Kopta, Jiří Dvořák, Jana Bernášková, moderátorka Daniela Písařovicová i komik Petr Vydra. Všichni muzikanti i herci, se kvůli momentální krizové situaci v kultuře vzdali honorářů a své dovednosti poskytli bezplatně, z lásky ke své profesi,“ děkovně komentuje Michal Hrůza. O scénář a režii se postaral Rudolf Merkner a za kamerou stál Jiří Studnička se svým týmem. Videoklip bere diváka historickou tramvají po Liberci a nabízí neuvěřitelné záběry z libereckého vrcholu Ještědu.  

Píseň Mezi námi je další písní z nového alba Světlo do tmy, které Michal Hrůza vydal začátkem roku.  Videoklip k ní natočili režisér a scénárista Rudolf Merkner, známý jako scénárista filmu Bobule nebo seriálů Vyprávěj či Mazalové a kameraman Jiří Studnička spolu se svým kamerovým týmem.  

Spolupráci si režisér pochvaluje a říká, že se s Michalem poprvé potkali při seriálu Vyprávěj, kde ho oslovili, aby udělal znělkovou píseň. „Od té doby jsme přátelé. Jsem rád, že jsme se zase po letech pracovně potkali. Práce s Michalem je totiž vždycky úžasná,“ říká Rudolf Merkner

Natáčení klipu probíhalo v Liberci v historické tramvaji, kterou pronajal dopravní podnik města Liberce a Jablonce nad Nisou. Na vrcholu Ještědu se podařilo zachytit neuvěřitelné záběry díky silnému větru a nízké oblačnosti, jež poskytly kulisu, ve které jsou hlavní hrdinové na úrovni mraků. „Tady byl Michal navíc statečný. Když jsme dělali zpívající pasáže na Ještědu, bylo pod nulou, takže dvě hodiny mrznul, a navíc byl šílený vítr, a playback nebyl skoro slyšet, takže jsem mu to musel předzpívat,“ přibližuje zákulisí režisér a zve ke zhlédnutí videoklipu. 

http://www.michalhruza.cz/
https://www.facebook.com/michalhruza/

Foto: Jana Bernášková – Rudolf Merkner

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...