Michal Viewegh: Mým vrstevníkům

O tom, jak je prospěšné vést korespondenci s mrtvými, o zážitcích v České televizi srovnatelnými s požitím halucinogenů, krajových odlišnostech, 4D realitě – anebo třeba o tom, jak lze skloubit profesionální skateboarding s láskou ke knihám…

O všech těchto i mnohých dalších tématech publikoval Michal Viewegh od dubna loňského do dubna letošního roku každý týden jeden fejeton v magazínu Pátek Lidových novin. Zaznamenal tak jeden rok v životě svém i v životě naší společnosti.

Michal Viewegh (* 31. března 1962) je jedním z nejúspěšnějších současných českých spisovatelů. Jeho knih se prodalo přes milion výtisků. Je autorem řady románů, z nichž se mnohé staly bestsellery a později byly zfilmovány. Mezi nejúspěšnější patří Báječná léta pod psa, Výchova dívek v Čechách, Román pro ženy, Účastníci zájezdu nebo Vybíjená.

Po vážných zdravotních problémech v roce 2012 podstoupil dlouhou rekonvalescenci a do literatury se vrátil deníkovou knihou Můj život po životě. V roce 2018 vydal knihu Muž a žena, letos v březnu zatím poslední knížku Povídky o (ne)lásce. V obou se opět věnuje svému oblíbenému tématu vztahů mezi muži a ženami a vrací se také k přirozenému, jemně ironizujícímu vypravěčství, pro něž si ho čtenáři tolik oblíbili.

You may also like...