Miroslav Donutil, Daniela Kolářová, Bára Munzarová a další herci v inscenacích Divadla Viola

Jistotou v době, kdy venku vládne nevyzpytatelné aprílové počasí, je návštěva divadla. Oblíbená útulná pražská scénaDivadlo Viola na Národní třídě 7. dubna ve 20 hod. uvede Miroslava Donutila v pořadu Ota Pavel: Moje velká ryba. Nenechte si ujít půvabné vyprávění o mamince, povedeném tatínkovi, báječném strejdovi Proškovi, dětství na břehu Berounky a další příběhy plné opravdového života, kde slzy a dojetí střídá očistný smích.

Commedia finita, vtipná hra o naší nejslavnější operní pěvkyni Emě Destinnové, zaručeně pobaví 9. dubna od 20 hod. Výpovědi její pedagogické konkurentky, uklízečky, společnice a komorné v bravurním podání Dany Černé, Jany Synkové, Daniely Kolářové a Máši Málkové jsou svědectvím nejen o úspěších a pádech Emy Destinnové, ale především o závisti a malosti.

Inscenace Michelangelo: mramorová horečka v pondělí 11. dubna ve 20 hod. nabídne silný příběh génia a jeho díla, pohled do Michelangelovy duše a vítanou příležitost vychutnat si herecké umění Tomáše Pavelky, Otakara Brouska ml. a Kateřiny Lojdové. Hra, která vznikla na motivy románu Irvinga Stonea Agonie a Extáze, se odehrává v roce 1512, před odhalením Sixtinské kaple, kdy je Michelangelovi 37 let.

Příběhy ze Starého zákona II ve výtečném převyprávění Ivana Olbrachta se na scénu Violy vrátí 14. dubna od 20 hod. Příběhy o Mojžíšovi, desateru Božích přikázání, Davidu a Goliášovi… Nahlédněte do moudrosti a poselství příběhů „knihy knih“ v osobité interpretaci Báry Munzarové a Jaromíra Meduny. Na violoncello hraje Nicole Weishäuplová. Příběhy ze Starého zákona II v režii Lídy Engelové měly ve Viole premiéru 10. prosince 2010. Navázaly na předcházející první vyprávění biblických příběhů původně s Josefem Somrem. 

Do oblíbeného cestovatelského cíle, francouzské Provence, se v Divadle Viola můžete vydat 15. dubna ve 20 hod. v doprovodu Václava Kopty, Simony Vrbické a Miroslava Táborského. V úsměvném vyprávění nazvaném Volnost, rovnost, gastronomie se především řeší otázka, proč Francouzi netloustnou, přestože jejich jediným skutečným náboženstvím je jídlo. Dozvíte se také, proč jsou michelinské hvězdy snem každého šéfkuchaře a mnoho dalších trefných postřehů z knihy Petera Maylea, anglického humoristy, který žil dlouhá léta ve Francii.

Předprodej vstupenek v pokladně Divadla Viola (Národní 7, Praha 1) nebo online prostřednictvím webu Divadla Viola.

You may also like...