Míša Nosková bude živě vysílat pro seniory

V domovech pro seniory je v současné době řada lidí, kteří jsou již několik týdnů na rozdíl od nás všech odtrženi od světa a všech svých blízkých. Po telefonátu s paní ředitelkou organizace sdružující domovy s péčí o seniory, že senioři trpí na jednu stranu obrovským strachem z koronaviru a jeho následků a na druhou stranu naprostým odloučením od svých blízkých. Míša Nosková dodává „vymysleli jsme pro ně tedy alespoň to nejmenší. V sobotu večer proběhne online benefiční koncert, který se bude přenášet v domovech seniorů po celé ČR. Bude pro ně, pro jejich radost, s písničkami na přání, které mi teď postupně z domovů posílají“.

Na sobotu jsme plánovali původně trošku jiný online koncept a zapojilo by se do něj spousta mých kolegů a divadel z celé ČR za což neskutečně děkuji. Všichni chtěli být součástí podpory naší kultury, podpory lidí odtržených od svých blízkých, podpory každého z nás uměním, která nás spojuje. To ale bylo před rozšířenou karanténou ČR a tudíž bylo potřeba celý nápad posunout do doby, kdy to situace dovolí. Věřím, že k našemu plánu dojde v budoucnosti. V sobotu tedy zatím zazní písničky na přání a pro radost v mém podání. V sobotu večer uděláme dobrou věc a krom nálady můžeme přispět i na zdravotní pomůcky a péči právě o ně. V současné době jednou na 1 000 000 % nejen zdravotníci, policie, hasiči a další složky podílející se na základním fungování státu, ale také právě pečovatelé v těchto domovech. Nemají zdravotní potřeby a dostatek personálu, aby ochránili tu nejrizikovější skupinu“ dodává Nosková.

A jaká je situace z pohledu ředitelky jednoho z domovů?

V domovech pro seniory je v těchto dnech smutno. Na jejich obyvatele doléhá strach z koronaviru. Navíc se jim stýská po příbuzných, kteří je nyní nemohou navštěvovat. „Senioři cítí velký strach a nejistotu,“ říká Alena Hanková, ředitelka Domova pro seniory kardinála Berana v Mukařově, který provozuje Arcidiecézní charita Praha. „V našem Domově jsme přijali ty nejpřísnější možná opatření, abychom zamezili šíření koronaviru a ochránili zdraví a životy našich seniorů.

Jak senioři reagovali, když se dozvěděli o chystané benefici? „Pro naše seniory to byla po dlouhé době dobrá zpráva. Už to, že na ně někdo myslí, pro ně hodně znamená. Děkujeme!“ vzkázala z Mukařova Alena Hanková.

Celý on-line koncert můžete sledovat v sobotu od 19:00 na Instagramu zpěvačky Michaely Noskové nebo na YouTube či stránkách www.art-gang.com.

You may also like...