„O kapku lepší hokej“ je aukce, která pomáhá. Hokejisté dali do aukce podepsané hokejky

Na ledě neváhají jít do tvrdého střetu, ale když jde o dobrou věc, dokážou se spojit a táhnout za jeden provaz! Významní hráči Tipsport extraligy a Chance ligy dali k dispozici své podepsané hokejky do aukce – a díky tomu bylo již vybráno přes 73 tisíc korun pro Nadační fond Kapka naděje, který podporuje nemocné děti.

Lukáš Pech, Dominik Hrachovina, Viktor Hübl, nejproduktivnější hráč Tipsport extraligy Milan Gulaš, kapitán karlovarské HC Energie Václav Skuhravý… To jsou jen některá ze zvučných jmen, jež se vyjímají na hokejkách v online aukci na podporu vážně nemocných dětí. Originální hole podepsané českými legendami můžete mít i vy – stačí se zapojit na www.sportovniaukce.cz/homepage/auction/1765.

Vyvolávací cena každé z nich je 2500 korun a od 8. března mohou zájemci přihazovat v jednotlivých aukcích. V neděli 22. března v 18 hodin se rozhodne, kdo se stane šťastným majitelem – a vybrané peníze pak pomohou malým pacientům s poruchou krvetvorby…

Projekt O kapku lepší hokej vznikl ve vzájemné spolupráci Nadačního fondu Kapka naděje a agentury BPA sport marketing. Jeho symbolem se stala oranžová barva, která reprezentuje boj s poruchou krvetvorby. Na zimních stadionech tak už během února zářila na hokejkách, tkaničkách bruslí, helmách i stužkách na dresech. Do akce se zapojily nejen kluby extraligové a prvoligové, ale také univerzitní i v nižších soutěžích. A projekt navíc podpořil hokejový národní tým České republiky, který logo umístil na své dresy během turnaje Beijer Hockey Games – vybrané dresy budou umístěny do jedné z následujících aukcí na zmíněném webu.

Cílem je zlepšit osvětu dárcovství krve a kostní dřeně a přinést finanční prostředky na boj proti zákeřné poruše krvetvorby. Do projektu se mohou zapojit fanoušci nejen prostřednictvím aukce hokejek, ale rovněž zasláním DMS. „Je to dobrá věc, že se může sportem pomáhat,“ říká jedenáctiletý Honzík Jakeš, který dokázal zákeřnou leukémii porazit. Stal se tváří projektu O kapku lepší hokej a díky tomu se setkal se svým velkým vzorem Jaromírem Jágrem. „Musíš makat, abys hrál za nás. A já budu trénovat, abych těch sedm let vydržel – a v osmnácti se tady uvidíme,“ povzbudil ho šéf kladenských Rytířů.

You may also like...