Muzeum výrobce luxusních hodinek Audemars Piguet je osazeno sklem od Guardian Glass

Nové muzeum La Maison des Fondateurs výrobce luxusních hodinek Audemars Piguet leží ve švýcarské obci La Brassus v malebném údolí pohoří Jura na švýcarsko-francouzských hranicích. Budova ztělesňuje filozofii firmy s více než 135letou tradicí založené na inovaci v rámci tradice. Ikonický pavilon z dvojité spirály je zasazený do historického areálu Audemars Piguet. Speciální potahovaná skla dodala společnost Guardian Glass.

Základní struktura budovy je nápadná, ale zároveň subtilní, s ikonickým pavilonem s dvojitou spirálou. Zatímco suterénnímu podlaží dominuje železobeton, nadzemní část upoutá lehkou ocelovo-skleněnou konstrukcí. Celý pavilon je bez sloupů, strukturální zakřivené skleněné stěny lemují vnitřní komory, které tak prosvětlují celou budovu. Horizontální i vertikální zatížení podpírají vnitřní a vnější skleněné fasádní prvky. Střechu tvoří plech kovu, který je souvislý s půdorysem, avšak proměnlivý v řezu.


Potahovaná skla SunGuard® SNX 60/28 s ochranou proti slunečnímu záření pomáhají šetřit náklady na energii díky nižším nárokům na umělé osvětlení a klimatizaci. Krásný, neutrální transparentní vzhled a nízká odrazivost navíc dodávají budově sofistikovaný nádech a zajišťují pohodlí a pohodu návštěvníků i zaměstnanců v každém ročním období.

Guardian Glass, hlavní obchodní jednotka společnosti Guardian Industries, je v celosvětovém měřítku jedním z největších producentů výrobků z plaveného, pokoveného a zpracovávaného skla. Ve svých 26 závodech na výrobu plaveného skla po celém světě vyrábí společnost Guardian Glass vysoce kvalitní sklo k použití v exteriéru (jak komerčních, tak i rezidenčních budov) a na interiérové architektonické aplikace, pro dopravu a technické výrobky.

You may also like...