Na dvousettisícího návštěvníka Planetária čeká zajímavý dárek

Pražské hvězdárny a planetárium, sdružené do platformy Planetum, se již nyní před koncem roku radují z rekordní sezóny. Poprvé za dobu jejich společné existence útočí na překonání magické hranice dvousettisícové návštěvnosti! Rok 2019 je pro Planetum rokem rekordů. Všechna tři střediska, tedy Štefánikova hvězdárna, Hvězdárna Ďáblice a Planetárium Praha, hlásí historicky nejlepší návštěvnost za dobu 40 let trvání společného podniku. V roce 2018, který se stal po letošku historicky druhým nejúspěšnějším, zavítalo do všech středisek Planetum 174 000 návštěvníků. Letos bylo této návštěvnosti dosaženo již v polovině října.

Hvězdné nebe přišlo letos na Štefánikovu hvězdárnu pozorovat již více než 50 000 návštěvníků, umělou oblohu si v pražském planetáriu zatím prohlédlo přes 140 000 lidí. Na menší hvězdárnu do Ďáblic dorazilo na 5
000 obdivovatelů vesmíru.

Dvousettisícího návštěvníka budeme netrpělivě vyhlížet v Planetáriu Praha. Pro šťastného jubilanta je připravena odměna v podobě kvalitního astronomického dalekohledu s automatickým naváděním v hodnotě přes 10 000 Kč. S jeho obsluhou jej rádi seznámíme na některé z hvězdáren, k jejichž bezplatné návštěvě obdrží jubilant dárkový poukaz. Dle předpokladu by si měl 200 000. návštěvník zakoupit vstupenku do planetária na přelomu tohoto a následujícího týdne, s největší pravděpodobností o víkendu 14. – 15. prosince 2019.

V uplynulých letech se celková návštěvnost hvězdáren a planetária pohybovala mezi 120 – 140 tisíci návštěvníků. K prudkému nárůstu návštěvnosti do šlo v roce 2018 poté, co nově jmenované vedení podniku přišlo s jeho odlišnou koncepcí a novým dramaturgickým plánem. Střediska spolu začala více spolupracovat, jsou mnohem otevřenější a důraz je kladen na osobní přístup k návštěvníkům.

V planetáriu byla zcela změněna programová nabídka, změnil se i styl její prezentace. Návštěvníci tak mohou v pražském planetáriu, jež patří se svou kopulí o průměru 23 metrů k těm největším v Evropě, shlédnout špičkovou celooblohovou produkci, která patří k tomu nejlepšímu, co dnes dokáží nabídnout nejmodernější planetária na světě. Jedná se o celooblohové filmy, jejichž produkce stojí řádově miliony korun na jeden pořad. Všechny programy jsou doplněny živým výkladem, během kterého se návštěvníci seznámí s aktuálními úkazy na hvězdné obloze a naučí se na ní orientovat. Planetárium Praha je v prosinci možno navštívit denně vyjma Štědrého dne a Silvestra. Otevírací dobu a program najdou zájemci na webu www.planetum.cz.

You may also like...