Vánoční trhy v Praze oživují tradici, můžete poslat přání na klasické pohlednici

Největší Vánoční trhy v České republice na Staroměstském náměstí v Praze připomínají řadu českých svátečních tradic. K nim teď přibude další. Návštěvníci mohou nově využít zdarma připravené pohlednice s motivem vánočně laděného srdce a osobně si na ně napsat nebo namalovat přání. Připraveno je zatím tisíc kusů.

Na vybraných stáncích organizátora trhů, společnosti Taiko, je možné si v těchto dnech vyzvednout speciální vánoční pohlednici. Zatímco dospělí na ni napíší přání, děti mohou například namalovat obrázek. Stačí už jen přidat známku a vhodit kdekoli do poštovní schránky. „Vnímáme, že Vánoční trhy jsou prostorem, kde můžeme připomínat a vracet některé tradice. Kromě programu, v němž na ně pravidelně navazujeme, jsme se proto rozhodli vyzkoušet, zda lidi osloví ještě před nedávnem tradiční psaní vánočních pohlednic,“ upřesňuje Libuše Klinková, manažerka programu Vánočních trhů.

Foto: Petr Brodecký

Akce je připravená také přímo pro děti, a to v rámci dětských výtvarných dílen, které se konají každý adventní víkend na pódiu na Staroměstském náměstí. V rámci dílen je možné pohlednici vhodit do připravené poštovní schránky přímo na pódiu. Do projektu se zapojí i některé základní školy.

Průběžné informace o Vánočních trzích najdou všichni zájemci na www.trhypraha.cz  a www.vanocnistrompraha.cz.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...