Na Letní Letnou 2024 opět zavítá slavný francouzský Cirque Inextremiste

První z hvězdných souborů Mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná je oznámen! Návštěvníci si již nyní mohou zakoupit vstupenky na odvážný francouzský Cirque Inextremiste, který doprovodí osmnáctičlenný improvizační orchestr Surnatural Orchestra. Po dobu patnácti večerů ve dnech 15. srpna až 1. září 2024 se mohou diváci těšit na další velkolepou novocirkusovou podívanou. Neuvěřitelná show s názvem PIC se vzpírá gravitaci a jako událost roku sbírá ceny po celém světě. Teď se na ni může těšit i publikum v Praze.

Minimálně jedna ze zahraničních hvězd 21. ročníku Mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná bude z francouzské produkce. Na adrenalinové show s názvem PIC se podílel soubor Cirque Inextremiste, který postrádá pud sebezáchovy a posouvá hranice nebezpečí s každou inscenací o kus dál. Spolu s nimi se na jevišti objeví 18členný orchestr Surnatural Orchestra, který je nejen ve Francii, ale i ve světě známý svým jedinečným přístupem k hudbě a ve svém početném složení dokáže improvizovat od jazzu přes současnou hudbu až po balkánský popík.

Spojením těchto dvou uskupení vznikl velkolepý, dramatický, a přitom chvílemi velmi intimní tvar. 34 umělců, 3 dimenze, 360° a jedna obří trampolína v extrémní show, která se vzpírá gravitaci, a ze které si přítomní odnesou jedinečný zážitek a nezůstanou chvíli nohama na zemi. Díky PIC mohou diváci nahlédnout do fantazijního světa, kde se dá chodit po stropě, plout na žebříku jako na surfu nebo vzhůru nohama hrát na saxofon… jak je komu libo. Umělecký vedoucí Cirque Inextremiste a režisér Yann Ecauvre představuje show jako „jakýsi velký epos o lidské omezenosti a síle jednoty“. Jednota je hlavním motivem celého představení, spojuje totiž artisty, hudebníky a diváky v jedno společenství, které se na okamžik spojí a dýchá pro společný zážitek.

Na Letní Letné nejsou Cirque Inextremiste žádnými nováčky. V roce 2014 vyprodali na festivalu show Extrêmités, která byla založena na špičkové akrobacii na konstrukcích z prken, železa a propanbutanových lahvích. O čtyři roky později, v roce 2018, se vrátili s představením Extension, které bylo opět beznadějně vyprodané, akrobacie byla ještě víc extrémní a hlavní roli hrál bagr. Nyní se Inextremisté vrací, aby předvedli vycizelovanou podívanou s obří trampolínou a hudebníky, kteří nejsou statickou složkou, ale spolu s akrobaty se pohybují po jevišti, občas hrají hlavou dolů nebo předvádí neobyčejné triky na trampolíně. 

Nevšední, odvážné, a hlavně silné novocirkusové zážitky slibuje Letní Letná 2024 od 15. srpna do 1. září. Na první oznámenou zahraniční hvězdu jsou lístky k mání ve vánočním předprodeji. Kdo je zvědavý, jak Cirque Inextremiste a Surnatural Orchestra ovládnou prostor svého šapitó a strhnou pozornost diváků, koupí vstupenky právě teď na letniletna.cz. Zároveň je možné zakoupit dárkový voucher, věnovat jej blízkým pod stromeček a výběr termínu nechat na později.

You may also like...