Kalendář Pirelli vydražen: Dvousettisícový výtěžek pomůže onkologickým pacientům

Dvacátý třetí ročník dražby kalendáře Pirelli je u konce. Třebaže celodenní dražba probíhala pomalejším tempem, její závěr přinesl to správné napětí. Finální částka se vyšplhala na krásných 200 tisíc korun. Jako každý rok, výtěžek pomůže Masarykovu onkologickému ústavu.

„Jsme vděční všem, kteří se dražby zúčastnili a přispěli k dosažení tohoto krásného výsledku. Dražba kalendáře se stala nejen finančním úspěchem, ale také příležitostí spojit lidi ve prospěch významného dobročinného účelu,“ okomentoval Zdeněk Vacl z Pirelli.

Dražba probíhala online a v závěru přinesla překvapení

Padesátá edice jedinečného kalendáře Pirelli byla představena v Praze tento týden. Pro nadcházející rok se ho ujal ghanský umělec Prince Gyasi. Kalendář se tiskne vždy jen omezeném množství, jeho unikátnost však nespočívá pouze v omezeném nákladu, vynikajícím fotografovi a mimořádných fotografiích, nýbrž také v tom, že není určen k prodeji. Jediný výtisk v ČR měli tak možnost získat dražitelé prostřednictvím internetové aukce. Ta se konala ve čtvrtek 7. prosince od 9 hodin.

V dopoledních hodinách probíhala dražba pomalejším tempem. Úderem 15 hodiny však začalo to správné napětí. 

„Aukce kalendáře Pirelli sleduji dlouhé roky, začal jsem je vnímat ještě předtím, než bylo myslitelné do nich vstoupit. Vždy jsem si říkal, že to je dobrá, záslužná a sympatická iniciativa. Popravdě řečeno, dnes jsem si jí všiml až někdy kolem druhé hodiny,” prozradil vítěz aukce bezprostředně po jejím ukončení Otakar Suffner z firmy FTMO. A díky tomu se postaral o to správné vzrušení. Jeho příhozy aukci prodloužili o další 3 minuty, které rozhodly o posledním štědrém příhozu na 200 tisíc korun.

Výtěžek pomůže onkologickým pacientům

Jako každý rok, výtěžek putuje do Masarykova onkologického ústavu v Brně. „Jsme nesmírně vděční za dlouhodobou spolupráci s Pirelli. Každoroční příspěvek nám pomáhá v našem úsilí poskytovat vynikající péči pacientům s onkologickými onemocněními. Výtěžek dosáhne na zamýšlený cíl, tím je nákup systému na ohřev pacientů při operacích, který zajišťuje teplotní komfort, menší krvácení při zákrocích a lepší rekonvalescenci,“ sdělila mluvčí Masarykova onkologického ústavu Klára Jirkovská. 

Prostřednictvím svého kalendáře pomáhá Pirelli v Čechách více než 20 let. Za tu dobu se i u nás stal kultovním uměleckým artefaktem a cenným sběratelským kouskem, který dokumentuje příběh naší doby. Na vzniku kalendáře v minulosti spolupracovaly ty nejproslulejší osobnosti módního, filmového či hudebního světa. Pyšnit se můžeme i českou stopou díky kultovním modelkám Karolíně Kurkové (v kalendáři v letech 2003, 2004, 2014), Petře Němcové (2013) a Evě Herzigové (1996, 1998).

Průběh aukce: aukce/pirelli2024

You may also like...