Na pivo vlakem – retro motoráčkem Kozel expres z Prahy až do pivovaru Velké Popovice

Zamířit do pivovaru autem, pěšky nebo na kole není nic výjimečného. Ale vlakem? A rovnou speciálem – historickým motorákem z řady 810 v retro nátěru z 80. let? Tenhle zážitek si nenechte ujít! Každou sobotu v 10.15 hodin od 4. června až do 17. září z pražského Hlavního nádraží vyráží Kozel expres, který vás zaveze do pivovaru Velké Popovice a v 15.05 zase zpátky. Bezpečně, bez kolon a bez starostí s parkováním.

Součástí zpáteční jízdenky v ceně 450 Kč je komentovaná prohlídka Po stopách Kozla, během které se seznámíte s pozoruhodným příběhem pivovaru Velké Popovice. Například zjistíte, jak a z čeho se vaří poctivé velkopopovické pivo, prohlédnete si současnou i historickou varnu či expozici pivních obalů. Obzvláště oblíbenou částí prohlídky je degustace piva Velkopopovický Kozel se školou čepování. Na závěr pozdravíte živého maskota pivovaru – kozla Oldu.

Historie pivovaru Velké Popovice, rodiště legendárního Kozla, sahá až do roku 1874, kdy jej založil významný průmyslník své doby – baron František Ringhoffer II. Možnost napojení na dráhu císaře Františka Josefa spojující Prahu s Českými Budějovicemi byla jedním z důvodů, proč pivovar vyrostl právě na tomto místě. První jednání o vzniku vlečky proběhla ještě na konci 19. století, k vlastní stavbě železničních kolejí ze Stránčic do Velkých Popovic došlo v letech 1903 až 1905. Vlečka do pivovaru fungovala více než 100 let až do roku 2005. Provoz byl opět obnoven v roce 2018, kdy 1. července vjel na koleje poprvé Kozel expres, se kterým se nyní i vy můžete vydat na cestu za zážitky…

Jízdenku je nutné zakoupit online předem na kozel.cz/#pivovar/kozel-express

You may also like...