Nakladatelství Euromedia vydává příručku pro manželství: Eva Ondřejová – Jak se vyhnout válce Roseových

Zpočátku to vypadá jako láska na celý život, tedy alespoň většinou se to tak zdá. V mnoha vztazích však všední dny počáteční pohádku časem změní ve zcela jiný literární žánr a zamilovanost mnohdy vystřídá „válka Roseových“… A co teď?

V této knize naleznete praktický manuál rodinného práva pro širokou veřejnost, především pro zamilované, snoubence, partnery, rozvádějící a rozcházející se páry či zainteresovanou veřejnost, jako jsou rodiče. Není mnoho lidí, kteří by se nesetkali v okolí s rozvodem nebo rozchodem, a s tím spojenými negativními zkušenostmi, zničenými ideály a doživotními spory.

Nebuďte naivní, že vám se to stát nemůže. Mějte povědomí o právních důsledcích manželství a početí dítěte ještě před tím, než se takto rozhodnete. Zamyslete se, co od života, manželství či rodičovství očekáváte, a promluvte si o tom s tím druhým.

Ukázka z knihy (pdf)

Tato kniha vám pomůže:

  • identifikovat témata, která byste měli probrat ještě před svatbou nebo početím dítěte
  • zjistit, jak vás může ochránit předmanželská smlouva
  • jak předejít válce Roseových po česku
  • mít povědomí o právech a povinnostech vyplývajících z manželství a rodičovství
  • mít přehled o financích, výdajích, nárocích
  • finančně zvládnout rozvod
  • získat přehledné tabulky o majetku, příjmech a výdajích svých, rodiny či partnera
  • získat vzory dohody o dětech, majetku nebo rozvodu

JUDr. Eva Ondrejová, LL.M., Ph.D., působí jako advokátka. Má mnohaleté zkušenosti v rodinném právu a v oblasti ochrany osobnosti a mediálního práva. Věnuje se právu nejen v rovině praktické, ale i teoretické, když publikuje v předních odborných právních časopisech a na svých blozích, které byly zařazeny mezi top blogy v oblasti mediálního práva. Spolupracuje se zahraničními partnery díky své jazykové vybavenosti a studiem v zahraničí na prestižní londýnské univerzitě Queen Mary, University of London. V rodinném právu zastupuje řadu zahraničních klientů, u českých klientů se specializuje na smírné řešení sporů. Byla oceněna Talentem roku 2013 v prestižní právnické soutěži Právník roku. Spolupracuje s Centrem právní komparatistiky Právnické fakulty Univerzity Karlovy a vyučuje na univerzitách.

Eva Ondřejová: Jak se vyhnout válce Roseových anebo Právní minimum nejen pro manželství, vydalo nakladatelství Universum.

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...