Národní divadlo představilo program pro nadcházející sezónu 2023/2024

Pro 141. divadelní sezonu 2023/2024 Národní divadlo nabídne na repertoáru 81 inscenací, z toho 20 premiér. „Mám velkou radost, že hned na začátku sezony uvedeme činoherní inscenaci hry CHERRY MAN, kterou přímo pro Stavovské divadlo napsal Ivan Vyrypajev, jeden z nejzajímavějších ruských režisérů a dramatiků své generace, který nyní žije v Polsku,“ uvádí generální ředitel Národního divadla prof. MgA. Jan Burian.

„Režisérské duo SKUTR na jevišti Národního divadla uvede jedno z nejslavnějších dramat Williama Shakespeara HAMLET. Baletní soubor dlouhodobě potvrzuje své prvenství v hledání nových přístupů. Projekt HOLO HARMONIES choreografa Maura Bigonzettiho unikátně propojí divadelní svět, nové technologie, virtuální realitu a hologram. Milovníky baletů s příběhem pak ve Státní opeře potěší COPPÉLIA Ronalda Hynda podle Maria Petipy. V opeře oslavíme Rok české hudby a dvousté výročí narození Bedřicha Smetany – kromě jiného – velkým galakoncertem. Dirigent Tomáš Netopil nastuduje nově RUSALKU Antonína Dvořáka. Máme také před sebou poslední rok mimořádného projektu Musica non grata, který se zaměřuje na tvorbu umělců perzekvovaných nedemokratickými režimy nebo těch, kteří se stali obětí holokaustu. V rámci tohoto projektu uvedeme například dětskou operu LOUTKÁČEK, která doplní náš repertoár o další titul pro nejmladší diváky. Režie se ujme umělecký šéf Laterny magiky Radim Vizváry. Laterna magika se bude připravovat na zahájení rekonstrukce Nové scény koprodukčním projektem s Divadlem bratří Formanů PTAČÍ SNĚM v režii Petra Formana,“ pokračuje.

Pro novou sezonu Národní divadlo připravilo 28 skupin celosezonního předplatného. Rozděleny jsou tradičně do šesti kategorií (premiérové, exkluzivní, rodinné, seniorské, žánrové a vícežánrové) a obsahují představení od září 2023 do konce června 2024. Diváci v nich najdou převážně premiérové tituly. Z těch už déle uváděných vybíráme ty nejoblíbenější, jakými jsou opery RUSALKA, LAZEBNÍK SEVILLSKÝ, činohry NAŠI FURIANTI, HORDUBAL či balety ROMEO A JULIE nebo POPELKA. Stále vycházíme vstříc seniorům a rodinám s dětmi – seniorské skupiny nabízíme až s 50% zvýhodněním, rodinné přibližně s 30% a žánrové skupiny s průměrným zvýhodněním 20-25 %. Předplatné bude v prodeji pro stávající abonenty už od 27. února, pro nové abonenty pak od 27. března.

„Těší nás, že chodíte s chutí do divadla. Vaše láska k umění a kultuře je jednou z nejdůležitějších společných hodnot, která nás spojuje. Dosud však bohužel neustal válečný konflikt vyvolaný Ruskem na Ukrajině. Podporujeme ukrajinské umělce a řadu z nich uvidíte u nás na jevišti. Budeme dále pokračovat v edukačních programech pro děti ukrajinských uprchlíků, nabízíme jim i účast v baletní přípravce. Budeme podporovat nezávislé ruské umělce. Těším se na častá setkávání s vámi v hledištích našich divadel,“ dodává ředitel Burian.

Program věrného diváka

V lednu 2023 jsme úspěšně spustili věrnostní program, který je výhodný pro každého. Registrace (online na webu divadla či v pokladně) je zdarma, dokonce za ni diváka odměníme počáteční slevou 5 %. Čím častěji do divadla přijde, tím větší slevu na další vstupenky získá. Věrní diváci získají i další výhody v podobě slevových kuponů a speciálního newsletteru.

Podrobnosti a více informací o programu přineseme v dalších článcích.

 

You may also like...