Nejlepším sladkým vínem soutěže Danube Wine Challenge byl vyhlášen moravský výběr z cibéb

Mezinárodní vinařská soutěž Danube Wine Challenge, která se koná tradičně u našich nejbližších sousedů na Slovensku, přinesla moravským vínům další mezinárodní úspěch. Ziskem 27 medailí a nejlepším vínem v kategorii přírodně sladkých vín patřila naše vína mezi nejlepší na soutěži a opět ukázala, že právem patří ke špičce minimálně středoevropského regionu. Účast našich vinařů proběhla za finanční podpory Vinařského fondu a organizačního zajištění Národního vinařského centra.

V konkurenci 570 vín zejména ze středoevropského regionu obdržela moravská vína 1 velkou zlatou, 23 zlatých a 3 stříbrné medaile. Další mezinárodní ocenění v podobě velké zlaté medaile a zejména ocenění pro nejlepší víno v kategorii přírodně sladkých vín si připsal Tramín červený, výběr z cibéb 2017 z vinařství Znovín Znojmo. Vinařství navíc přidalo ještě 2 zlaté a 1 stříbrnou medaili. Po čtyřech medailích si přivážejí vinařství Mikrosvín Mikulov a Zámecké vinařství Bzenec, která patří pod stejnou skupinu

„Danube Wine Challenge je ve středoevropském regionu relativně nová soutěž, ale pod garancí O.I.V. a VINOFEDu si již stačila vydobýt vysoké renomé. Zejména pak odborné složení mezinárodní komise je opravdu na špičkové úrovni. Počet vín z České republiky dosáhnul letos téměř 20 % z celkového počtu soutěžních vzorků a jejich hodnocení ve velké mezinárodní konkurenci dopadlo výborně, což je skvělá vizitka,“ komentoval výsledky Ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, který zároveň zasedl v jedné z komisí, a účastnil se tak hodnocení. Za českou republiku byli přítomni ještě Josef Valihrach ml., Josef Valihrach st., Tereza Helmová, Bořek Svoboda a Zbyněk Žiška.

Danube Wine Challenge se koná pod patronátem OIV (Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno) a spadá pod VINOFED (Světová federace významných mezinárodních soutěží vín a destilátů) a tradičně ji hostí ikonický hotel Château Belá pod taktovkou ředitelky tohoto projektu, enoložky a známé mezinárodní hodnotitelky Edity Ďurčové. Porota složená z 50 profesionálů z 18 zemí posuzovala 570 vín z 15 zemí a celkem udělila 12 velkých zlatých medailí, 140 zlatých, 9 stříbrných a další speciální ocenění. Soutěž se hodnotila elektronicky na systému ELWIS (Electronic Wine System) Národního vinařského centra. Účast našich vinařů proběhla za finanční podpory Vinařského fondu a organizačního zajištění Národního vinařského centra.

Více o soutěži: www.danubewine.sk

You may also like...