„Nekorektní“ komedie Mstitel vstoupí do kin 1. července

Filmové prázdniny odstartují s hvězdnou komedií Mstitel. V mnoha ohledech nestandardní filmový počin režisérky Lucie Klein Svobody se bude promítat od čtvrtka 1. července. Mstitel je komedie o čisté lidské touze najít sebe, lásku, něco k pití a tlačítko Start. A když ne to, tak se aspoň všemu pomstít. Na filmovém plátně excelují Jaroslav Dušek, Hana Vagnerová, Milan Šteindler, Pavla Tomicová, Ivan Franěk, Lukáš Pavlásek, Petr Čtvrtníček, Michal Dvořák junior, Iva Pazderková a další. Pro českého diváka bude objevem známý slovenský herec Daniel Fischer v roli zkrachovalého herce, který se rozhodne propít až k expedici na Mars.

Mstitel je dílem režisérky a scenáristky Lucie Klein Svobody a producenta a režiséra Petra Klein Svobody, který ale v tomto filmu působil jako kameraman.  Natáčelo se v průběhu loňského roku a cíl byl jasný: „Chtěli jsme udělat film, který nás nebude nudit,“ konstatuje Petr Klein Svoboda a stejně jednoznačně shrnuje i zamýšlené poselství Mstitele: „Všechno je na hovno a jsme v tom společně.“ Žánrově poměrně široce rozkročený film Petr Klein Svoboda s nadsázkou a s odkazem ke známým filmovým titulům definuje jako: „Godzilla na perníku. Amarcord naboural do Bláznivé střely. Star Wars pro chudé. Osm a půl mínus Batman. Přelet nad Čapím hnízdem. 

O filmu Mstitel:

Anton je, tedy býval, slavný divadelní herec, leč krutý život počal mu do cesty klásti proradné překážky. Například židli nebo díru, což si po čtrnácti pivech zkuste zdolat, vy kreténi. Když ho ředitel divadla vyhodí z práce a jeho manželka chce z bytu, vezme Anton osud do svých rukou. A začne chlastat ještě víc. Rozjede se taková plejáda fantastických zážitků, výtvarných skvostů a (ne)chtěných vtipů, že vám záchvaty smíchu možná už zůstanou a budete muset na smací odvykačku. Srandičky mají ovšem jeden háček – Antonova manželka se tomu vůbec nesměje. A opustí ho i s jeho synkem Tomáškem, tátovým největším obdivovatelem. Anton v zoufalství (a kocovině) synkovi nakecá, že se chystá na misi na Mars, proto je tohle období tak těžký. A těžký období to teda ještě bude, že i let do Vesmíru bude proti existenci na Zemi pohoda. Ovšem kdo jiný z nás, nebojácných Čechů, by měl dokázat cestu na Mars než Anton?

Film produkuje společnost Goodmind, distributorem je Bontonfilm. Oficiální web: https://www.mstitel.cz/.

You may also like...