Nová hra v Činoherním klubu v režii Ondřeje Sokola K.Š.E.F.T.

Současná hra K.Š.E.F.T. britské autorky Sarah Page představila v sobotu 7. září poprvé v této sezoně další režii Ondřeje Sokola, který je s Činoherním klubem provázaný již dvacet let. Do hry o citlivých tématech jako je sex, vztahy, předsudky, prostituce, mentální poruchy a láska obsadil Lucii Žáčkovou, Martina Fingera, Václava Šandu a Sandru Černodrinskou.

Jackovi je pětadvacet a trpí lehkou mentální poruchou. Jeho dosud nejvíc vzrušující interakcí se ženou bylo, když na něj mrkla pokladní v supermarketu, a on do ní byl potom půl roku zamilovaný. Jeho rodiče se rozhodnou, že mu k narozeninám objednají prostitutku, která jej připraví o panictví. Každý si ale od Julie slibuje něco trochu jiného. A nikoho ani nenapadne, že by její pečlivě naplánovaná návštěva mohla narušit chod
celé rodiny…

Sarah Page je mladá britská dramatička, dramaturgyně a scenáristka. Hru oceňovanou kritikou i diváky K.Š.E.F.T. (Punts) napsala v roce 2016. Ústřední myšlenka hry vyšla z rozhovorů autorky se sexuálními pracovnicemi.

Ondřeje Sokola zaujalo jako první téma hry. „Vždycky, když se mě někdo ptá, o čem K.Š.E.F.T. je, tak říkám, že rodiče mají mírně postiženého syna, kterému k narozeninám mu koupí prostitutku. A vždycky vidím, že se lidem přitom rozsvítí oči, což se stalo i mně. To byl první důvod. Druhý důvod byl, že zpracování příběhu je moc hezké. Ta hra dokáže postihnout velkou křehkost, což se děje málokdy, a to mě na ní vlastně baví nejvíc. Nejniternější lidské bolesti jsou to, s čím žijeme každý den. Znamená to, že je to skoro nejuniverzálnější téma. A tahle hra to pojmenovává nezvyklým způsobem, a přitom je ještě vtipná.