Nová kniha Praha – západ z nebe představí hlavní město a okolí z jiné perspektivy

Připravte se na nevšední zážitek, a to z úplně nové perspektivy. Ponořte se do krás, které skrývají letecké snímky a prozkoumejte okolí Prahy jako nikdy předtím. Nově připravovaná letecká kniha Praha – západ z nebe 1 Vám ukáže zajímavá místa z úplně nového úhlu pohledu.

„Každá česká obec si zaslouží mít svoji leteckou fotografii vydanou knižně. To je krédo naší práce na edici Česko z nebe. Nejprve jsme začali knihami o velkých regionech jako Brněnsko či Zlínsko a z letadla jsme zachytili všechny jejich zajímavosti. Nevešly se nám tam ale všechny obce z regionu a každá z nich nabízí kompozice, které z letadla vypadají úchvatně. A proto jsme se v druhém kole rozhodli jít hlouběji a přiblížit Českou republiku z nebe po menších územních celcích, kterými jsou obce s rozšířenou působností. V těchto nových knihách si tak každý obyvatel regionu najde i tu svoji vesničku,“ přibližuje vizi celé edice pilot, fotograf a nakladatel Milan Paprčka.

Jíloviště

Praha je město plné historie a kouzel, které láká návštěvníky z celého světa nejen centrem města, ale i jeho okolím, které nabízí například krásné a malebné kouty v oblasti kolem měst Černošice, Mníšek pod Brdy, Jílové u Prahy nebo Jesenice, jimž se kniha věnuje. ,,Černošice jsou město ležící na levém břehu řeky Berounky, nedaleko od Prahy. Mnoho lidí sem rádo jezdí, aby si užili nádherné přírody a trochu si odpočinuli od městského ruchu. Nedaleko centra města se nachází oblíbený park, kde si můžete skvěle zarelaxovat nebo si zasportovat. V okolí se nachází řada cyklostezek a přírodní rezervace Prokopské údolí, která je jedním z nejnavštěvovanějších míst této oblasti. Dalším městem v jižní části okresu Praha – západ je Mníšek pod Brdy, který se nachází asi 20 km jihozápadně od Prahy.

Slapy

Toto malé městečko Vás uchvátí kulturními akcemi, jenž se zde pravidelně konají a nádherným barokním zámkem, který je pro návštěvníky otevřený po celý rok. V naší knize věnujeme pozornost z výšky také městům Jesenice a Jílové u Prahy. Jílové u Prahy si Vás získá svými historickými památkami, mezi které patří kostel sv. Jakuba Většího z 13. století, jenž je považován za jeden z nejstarších kostelů v okolí Prahy. V Jesenicích se naopak nachází krásný chrám sv. Petra a Pavla nebo tzv. Mlýnské kameny, které poukazují na dobu, kdy v místních potocích stávaly různé hamry a mlýny,“ popisuje oblasti spolutvůrkyně knihy Lenka Dadoková z CBS Nakladatelství, pro kterou je Středočeský kraj rodným místem.

,,Jak můžete sami vidět území jižně od Prahy nabízí opravdu mnoho. Každý, kdo tuto oblast navštíví, si může vychutnat úžasnou kombinaci historie i kultury a zcela jistě se zde zabaví návštěvníci všech věkových kategorií.“ ukončuje Lenka Dadoková.

You may also like...