Nové album Antikvartetu „Láska Tvá“ je dárkem k nedožitým 85. narozeninám Dušana Vančury

   Dušan Vančura, známý textař a kontrabasista Spirituál kvintetu, si vedle tamnějšího profesionálního angažmá založil v roce 2013 také skupinu Antikvartet. „Později, když Spirituál kvintet ohlásil, že brzy ukončí svou činnost, chtěl Dušan pokračovat s vlastní kapelou a udržovat své písně v živé koncertní podobě. Když nás v roce 2020 náhle opustil, rozhodli jsme se, že jeho plán dodržíme a poneseme poselství jeho textů dál.“ říká pokračovatelka Vančurova odkazu, jeho žena Zuzana.

   Zuzana vybrala 28 písní z tvorby svého muže a spolu s kolegy vytvořila nové album. Vzniklo v mirochovském studiu A4 a obsahuje písně psané pro Spirituál kvintet, Františka Nedvěda nebo původní Antikvartet.

   „Nechtěli jsme jen pouhý licenční výběr již existujících nahrávek, udělali jsme proto 26 nových snímků a přidali k nim ještě dva bonusy s posledními záznamy Dušanova hlasu.“ upřesňuje Vančurová.

   CD vydané u příležitosti nedožitých osmdesátýchpátých narozenin zakladatele Antikvartetu Dušana Vančury natáčela skupina celý rok a pozvala si na něj řadu hostů. Mezi nimi například Irenu Budweiserovou, Vojtu Nedvěda, Kateřinu Englichovou nebo Ondru Škocha.

   Jiří Mašek, producent alba Láska Tvá, k projektu říká: „Ve skladbách jsme záměrně a s respektem ponechali Dušanovy původní vokální úpravy. Aranže hudebního doprovodu jsou zcela nové. Písně tak dostaly jinou, podstatně rozsáhlejší podobu. Doufám, že takovou, jakou by si Dušan přál.“

   „Skvělé aranže, luxusní obal, vymazlený booklet a fantastické provedení písní Dušana Vančury. To je LÁSKA TVÁ. Naše, Dušanova. A věřím, že každého, kdo si album poslechne…“ zdůrazňuje zpěvačka Magdalena Jungwirthová.

   V letošním roce skupina oslaví 10 let od svého vzniku a chystá speciální výroční koncert spojený s křtem nového dvojalba. „Budeme ho ale křtít na každém našem vystoupení po celý rok, takže se mají fanoušci dobré muziky na co těšit!“ dodává houslista skupiny Tomáš Vávra.

   Celé 2CD je také dostupné na všech streamovacích službách.

   Foto: archív skupiny

   You may also like...