Novinky z nakladatelství Euromedia: Průměrně zamilovaný muž, Cirkus Maximum, Smrt v ledu

Druhý zářijový týden přináší zajímavé knižní novinky. První je povídková kniha Michala Viewegha, která právě vychází v nakladatelství Ikar. Jmenuje se Průměrně zamilovaný muž a jiné povídky a obsahuje třináct nových příběhů z pera oblíbeného českého spisovatele.

V nakladatelství Ikar vychází i kniha Cirkus Maximum, inspirovaná scénářem stejnojmenného filmového projektu, jehož premiéra se chystá na říjen. Podle námětu a filmového scénáře autorů Petra Šišky, Lukáše Fišera a Arthura Kaisera ji napsal Lukáš Fišer. 

Napínavý thriller z nakladatelství Kalibr –  Smrt v ledu, napsala kanadská autorka Amy McCulloch a odehrává se ve velehorách, během náročného výstupu skupiny odvážlivců na himálajskou osmitísícovku. 

Jan Menděl  a David Toegel jsou autory novinky z nakladatelství Pragma, nazvané Opovážlivá drzost být sám sebou. Autor loňského bestselleru Uprdelismus tentokrát spojil síly s terapeutem Davidem Toegelem a společně se zamýšlejí nad tím, proč je pro nás tak těžké to, co by mělo být tou nejpřirozenější věcí na světě. 

Michal Viewegh: PRŮMĚRNĚ ZAMILOVANÝ MUŽ a jiné povídky

Cyklozájezd do italských Dolomit, oslava šedesátých narozenin, udílení státních vyznamenání, slavnostní vyhlášení cen Magnesia Litera a v hlavní roli (povětšinou) spisovatelovo slavné alter-ego Oskar.

Vychází nová sbírka povídek Michala Viewegha, která obsahuje povídky: Tuzexový kozy * Cyklista jde domů * Hrob hoven * Kouzlo venkovního grilování * Muž, který nenávidí ženy * Horkých šestnáct * Popírající kýčař * Megakokot na Hradě * Slonice v porcelánu * Dobrej psycholog, ale až moc výřečnej * Průměrně zamilovaný muž * Provence z Florence * Vyhlídky stárnoucího juvenofila.

Michal Viewegh (* 31. března 1962) patří mezi nejznámější a nejúspěšnější české spisovatele. Jeho knih se prodalo přes milion výtisků. Je autorem řady románů, z nichž se mnohé staly bestsellery a později byly zfilmovány. Mezi nejprodávanější patří Báječná léta pod psaVýchova dívek v Čechách, Román pro ženy, Účastníci zájezdu nebo Vybíjená.

Lukáš Fišer, Petr Šiška, Artur Kaiser: CIRKUS MAXIMUM

Strhující příběh o dvou bratřích, které nejprve rozdělil a poté zase dohromady spojil cirkus… Cirkusový život není jen tvrdá práce, ale i svérázný svět lidí, kteří mají rádi legraci a obětují se pro úspěch v manéži. Příběh postupně rozplétá osudy hlavních hrdinů, dozvíte se o problémech, s nimiž se v současné době kumštýři potýkají, ale také se řádně pobavíte.

Kniha je poctou klasickému cirkusu a všem lidem, kteří stále píší jeho dějiny. Vznikla na základě filmového projektu Cirkus Maximum. Obsahuje i pasáže a scény, které se z důvodu stopáže nevešly na filmové plátno. Podle námětu Petra Šišky a filmového scénáře autorů Petra Šišky, Lukáše Fišera a Artura Kaisera napsal Lukaš Fišer. Kniha je doplněna také o filmovou fotopřílohu.

Ing. Lukáš Fišer – Spisovatel, scenárista, textař, hudebník, autor řady knih pro děti, písňových textů, skladatel hudby. Absolvent Konzervatoře J. Ježka, obor Tvorba textu a scénáře.

Petr Šiška – Vystudoval Pedagogickou fakultu Ostravské univerzity. Po studiích se živil jako hudebník, účinkoval ve skupinách Petarda a Excitron. Nějakou dobu spolupracoval s Věrou Špinarovou a Heidi Janků.

Artur Kaiser – Český televizní, filmový režisér a producent, který rád využívá svých dlouholetých zkušeností v oblasti kultury. Je také významným artistou a držitelem několika světových rekordů. Je zakladatelem největšího hudebního festivalu v ČR – Festivalu Votvírák.

Amy McCulloch: SMRT V LEDU

Novinářka Cecily se vydává se skupinou odvážlivců do Himálaje, aby pokořila jednu z nejvyšších hor světa. Plánuje o náročném výstupu napsat reportáž, která ji konečně proslaví.  Kvůli této cestě se vzdala mnohého – partnerského vztahu i úspor. Věří však, že se to vyplatí. Když jeden z horolezců zemře, všichni to považují za tragickou nehodu. Každý ví, že hory jsou nemilosrdné. Jenže poté, co se najde další mrtvý, Cecily pochopí, že kromě nelítostné zimy, vichru a ledu tady možná číhá ještě jedno nebezpečí – vrah.

V této nadmořské výšce vás policie neochrání. Nikdo vás neuslyší volat o pomoc. A když si Cecily nedá pozor, další na řadě bude možná ona…. Zajímavostí je, že autorka knihy při psaní čerpala z vlastních pocitů, které zažila mezi horolezci ve velehorách – sama si totiž na vlastní kůži vyzkoušela náročný výstup na osmitisícovku. Bylo to v září 2019, kdy se stala nejmladší Kanaďankou, jež vystoupila na vrchol osmé nejvyšší hory světa – Manáslu v Nepálu.

Amy McCulloch je autorkou osmi dětských a young adult knih. Smrt v ledu je jejím literárním debutem pro dospělé. V září 2019 se stala nejmladší Kanaďankou, která vystoupila na vrchol osmé nejvyšší hory světa – Manáslu v Nepálu.

Jan Menděl, David Toegel: OPOVÁŽLIVÁ DRZOST BÝT SÁM SEBOU

„Být sám sebou je základ spokojeného života. Přesto ho většina z nás vnímá jako naprosto prázdný pojem. Ti, co tento termín používají, se často tváří, že vědí přesně, o co jde, přitom je jen tak málo těch, kteří to skutečně umí a žijí. Být sám sebou by měla být ta nejpřirozenější věc na světě, tak proč je pro nás tolik těžké ji uchopit? Může člověk vůbec nebýt sám sebou? A musí se to naučit? Nebo je to něco, co je třeba v sobě jen probudit? Osobně si myslíme, že být sám sebou je přirozené jako proud řeky. Není třeba ho tlačit. Avšak je nutné, aby řeka měla volnou cestu a nebyla uměle odkláněna, přehrazována nebo brzděna. To jsou slova autorů přímo z předmluvy jejich společné knihy Opovážlivá drzost být sám sebou.

Čtenáře zároveň hned v úvodu upozorňují, že se nejedná o psychologickou ani psychoterapeutickou publikaci, nýbrž vlastní postřehy autorů, souhrn jejich zkušeností a doporučení, které jsou založeny na práci s vlastními emocemi. A pokračují: Tato kniha je souhrn všeho, co jsme se naučili, co jsme si ověřili a co nám nejvíc pomohlo. Doufáme, že něco z toho pomůže i vám.“

Jan Menděl je motivátor, kouč, spisovatel a evangelista uprdelismu a meditace. Od svého útlého mládí se intenzivně věnuje seberozvoji a duchovním naukám. Jeho kniha Uprdelismus se na českém knižním trhu stala bestsellerem.

David Toegel je terapeut. Mnoho let působil jako gymnaziální učitel biologie, chemie a dějepisu. Během této doby absolvoval psychoterapeutický výcvik. Později se začal věnovat pouze terapeutické práci.

You may also like...