Nový nájemce na Dejvické 4 otevře pivovarskou restauraci

V přízemí zrekonstruovaného obecního domu Dejvická 4 vznikne první pražská restaurace rodinného pivovaru Matuška. To je výsledek výběrového řízení na pronájem nebytového prostoru v domě, který městská část Praha 6 nechala kompletně opravit. Výběr provozovatele dnes schválila rada městské části.

Nový nájemce nabídl nejvyšší cenu, což bylo jediné kritérium hodnocení. Současně jde o velmi zajímavý koncept restaurace, který v Praze 6 sice není nový, ale rozhodně přinese rozšíření stávající nabídky gastroslužeb v lokalitě. Díky pronájmu přibude do městské pokladny ročně přes dva miliony korun,“ říká Jan Lacina, místostarosta Prahy 6, která má ve své gesci oblast majetku.

Dům, který byl několik let v havarijním stavu a v posledních měsících procházel generální rekonstrukcí, se nachází na křižovatce ulic Dejvická a Bubenečská, v atraktivním místě přímo u stanice metra Hradčanská. Městská část od samého začátku počítala s tím, že přízemí domu bude určené pro gastroprovoz. O vítězi soutěže rozhodla nejvyšší nabídnutá cena. Nájemce restaurace se zároveň zavázal, že na vlastní náklady upraví provozovnu tak, aby fungovala dle jeho představ. „Zázemí pro přípravu a prostory pro zaměstnance jsou zcela dokončeny, vyjma dodávky technologií na přípravu pokrmů. Prostory určené pro zákazníky si už nájemce designově upraví podle svého vkusu,“ komentuje aktuální stav Zdeněk Hořánek, radní Prahy 6 pro investice a jediný člen představenstva akciové společnosti SNEO.

Zahájení provozu restaurace se tak odhaduje v řádu několika měsíců. Autoři projektu slibují jednoduchý design a mladistvou energii. Přízemí Dejvické 4 poskytne zázemí pro kvalitní výčep a dobře připravené jídlo. Za projektem stojí spolumajitel pivovaru a vrchní sládek Adam Matuška společně s kuchaři Petrem Tyrichtrem a Bohumilem Spěvákem, kteří jsou spolumajiteli zavedeného bistra v pražském Karlíně.

Dejvická 4

Dům ve vlastnictví městské části prošel komplexní opravou, při níž se nahrazovala staticky nevyhovující konstrukce a vytvořilo se i nové dispoziční řešení objektu. Vnější podoba domu zůstala zachována. Ve 2. a 3. podlaží jsou již dokončené kanceláře k pronájmu. Ve zbývajících podlažích se nachází osm bytů. Rekonstrukce domu, která se kvůli statickým poruchám na domě i vlivem pandemie protáhla o téměř dva roky, přišla městkou část na 108 milionů korun.

You may also like...