Nový Peugeot 308 se stal autem roku v Německu

Porota soutěže German Car of The Year (GCOTY – Německé auto roku) vyhlásila nový Peugeot 308 vítězem kategorie kompaktních vozů. Peugeot 308 se prosadil mezi jedenácti konkurenty od devíti výrobců. Nový kompaktní hatchback značky Peugeot se tak již od svého uvedení na evropský trh setkává s úspěchem, stejně jako jeho předchůdce, který získal řadu ocenění, včetně titulu Car of the Year 2014.

Auto hodnotili motorističtí novináři

Cena GCOTY je jednou z nejprestižnějších v automobilovém průmyslu. Není spojena s žádným vydavatelstvím, výrobcem automobilů ani autosalonem a uděluje ji porota složená z dvaceti novinářů z odborného tisku, z nichž většina působí v Německu nebo v některé z německy mluvících zemí. Peugeot 308 získal ocenění GCOTY 2022 v kategorii Compact. Celkem se hodnotilo pět kategorií: Compact (cena pod 25 000 EUR), Premium (cena nad 25 000 EUR), Luxury (cena nad 50 000 EUR), New Energies a Performance. Kritériem pro výběr bylo zastoupení vozů na trhu a míra jejich inovace. Jeden z těchto pěti vítězů získá absolutní cenu GCOTY, která bude vyhlášena 25. listopadu 2021.

Porotu zaujala strategie značky Peugeot Power of Choice: zákazníci si mohou vybrat mezi benzinovým a naftovým motorem a dvěma plug-in hybridy. Dalšími důvody pro udělení ceny byly moderní technologie nového modelu 308, včetně přizpůsobitelného digitálního místa řidiče i-Cockpit®, a dále atraktivní design s novým logem značky. V Německu začíná cena vozu Peugeot 308 ve výbavě Active Pack s benzinovým motorem PureTech 110 k na 23 200 EUR.

Nová identita značky

Nový Peugeot 308 je prvním sériovým vozem s novým logem, které symbolizuje novou identitu značky. Světlomety Full LED vytvářejí vizuální podpis značky, který je vpředu vertikální a vzadu ho tvoří tři drápy.

Asistenční systémy jsou na nejvyšší technologické úrovni. V nabídce je například zpětná kamera, systém varování před srážkou, systém sledování mrtvého úhlu s dosahem 75 metrů, systém automatického nouzového brzdění a aktivní systém varování při neúmyslném opuštění jízdního pruhu s úpravou dráhy vozu.

Peugeot i-Cockpit® je v novém modelu 308 ještě modernější a přináší intuitivní a propojený infotainment. Systém i-Connect Advanced nabízí zobrazení navigace na obrazovce podobně jako na displeji telefonu, virtuální přepínače i-Toggles si lze přizpůsobit.

V souladu se strategií Power of Choice je nový Peugeot 308 k dispozici se dvěma plug-in hybridními verzemi o výkonu 180 a 225 koní a také s klasickými benzinovými a naftovými motory. V roce 2023 bude nabídka doplněna o stoprocentní elektrickou verzi.

Bohumil Brejžek
Foto: archiv Peugeot

You may also like...