Nový sociální automobil pro Prahu 13

Zcela nový vůz značky Dacia Dokker slavnostně převzali ve středu 9. října 2019 zástupci dané organizace za účasti poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje. Vozidlo budou zaměstnanci zařízení využívat zejména v rámci domácí pečovatelské služby a při dalších aktivitách. Středisko sociálních služeb Prahy 13 získalo sociální automobil zdarma.

Příspěvková organizace na Praze 13, která poskytuje řadu sociálních a podpůrných služeb, obdržela nový vůz v rámci projektu Sociální automobil. Ten funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu Kompakt předal v České republice na stovky vozidel. Pražské středisko sociálních služeb získalo v celkovém pořadí již 797. automobil. „Myslíme si, že každá společnost, která s úspěchem provozuje svou činnost, by měla alespoň malou částí pomoci těm, kteří to opravdu potřebují. Pro většinu domovů či zařízení pečujících o seniory, děti nebo hendikepované není zrovna jednoduché pořídit si nový vůz, protože soustřeďují finanční prostředky především na péči o své klienty. Proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a zařízením i organizacím pečujícím o osoby nacházející se v nouzi tímto způsobem pomoci,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.

Na financování vozidla se podílelo asi 40 subjektů napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.

You may also like...