Darujte v OC Šestka vánoční dárek dětem z Dětského domova v Unhošti

Stalo se už milou tradicí, že v období adventu zákazníci Obchodního centra Šestka začínají obdarovávat děti z Dětského domova v nedaleké Unhošti. Jak to probíhá? Hostesky, které jsou přítomny v nákupní pasáži, disponují seznamem dětských přání. Stačí nějaké vybrat, dárek zakoupit a donést zpět. Dobročinná akce probíhá od 26. 11. do 18. 12. každý den kromě pondělí.

Projekt, který se snaží potěšit děti z Dětského domova v Unhošti a věnovat jim vánoční dárky od štědrých zákazníků Obchodního centra Šestka, poprvé proběhl v roce 2016. Velká ochota a nadšení obdarovávat děti překvapivě rok od roku stoupá.

Navzdory pandemii v uplynulých letech zájem zákazníků koupit vánoční dárek dětem z dětského domova trvá. Vloni se dokonce věnovalo nejvíce dárků od začátku akce,“ upřesňuje Lenka Šátková, marketingová manažerka OC Šestka. „Každoročně jsou splněna přání všech dětí, a to i v případě, že si některé z nich napíšou o dva dárky. A pokud jsou přání dětí vyčerpány, navyšujeme je o takzvané společné dárky pro celý dětský domov, jako jsou sportovní věci, společenské hry a podobně.“ 

Máte-li možnost a toužíte rozzářit dětské oči radostí z vysněného dárku, zastavte se v období od 26. listopadu do 18. prosince v Obchodním centru Šestka. Hostesky, u nichž najdete dětská přání, budou k dispozici v následující dny a časy: v úterý a středy 12:00–19:00, čtvrtky a pátky 12:00–20:00 a o víkendy 10:00–20:00.

Vyberte si přání, kupte dárek a přineste ho hostesce, která jej zabalí a uloží do boxu. Před Vánoci se všechny dárky dovezou pod stromeček do Dětského domova v Unhošti, kde v současné době žije 46 dětí. Nejmladší holčičce jsou 4 roky, nejstaršímu chlapci 20 let a studuje vysokou školu.

„Děti, které u nás vyrůstají, mají následující věkové zastoupení: třetina je na prvním stupni, třetina na druhém a třetina na střední škole. K tomu ještě máme jednoho vysokoškoláka. Menší děti si většinou přejí hračky, častěji se už ale objevují i požadavky na mobilní telefony či elektroniku. Větší děti mají v oblibě dárkové poukázky, protože jim to dává jakousi svobodu a pocit ‚dospěláctví‘, protože si mohou samy vybrat a nakoupit,“ popisuje Mgr. Jiří Beránek, ředitel Dětského domova v Unhošti. „Nicméně se přání dětí snažíme korigovat a dětem vysvětlujeme, že peníze nikdo netiskne a neskromná přání splněna nebudou. Myslím, že se nám to docela daří,“ dodal.

You may also like...