Ochutnejte vína na Stezce korunami stromů v Krkonoších

Stezka korunami stromů Krkonoše opět myslí i na dospělé a vyzývá k návštěvě milovníky dobrého vína. Přijďte si vychutnat slunečné počasí, a to jak jinak, než se sklenkou  vína. Těšit se můžete celkem na 27 druhů vín od tuzemských i zahraničních vinařů. Na Stezce se vám představí vína z Německa, Rakouska, Slovinska a Slovenska, z oblastí, kde sídlí naše spřátelené Stezky a jelikož se v roce 2021 otevřela i první Stezka ve Francii, tak budou poprvé v rámci programu Vinná Stezka prezentována i vína francouzská! 

Spojte svůj výlet do Krkonoš s návštěvou Stezky a vychutnejte si netradiční procházku korunami stromů, kterou zakončíte na vyhlídkové věži, kde si během báječného jarního počasí vychutnáte skleničku vína ve spojení s dechberoucím výhledem do okolní krajiny.

Již třetí ročník Vinné Stezky proběhne v sobotu 14. května od 11 do 17 hodin. Degustační skleničky a jednotlivé vzorky vína budou k zakoupení přímo na Stezce. Vstup na Stezku  lze zakoupit na e-shopu nebo na pokladně.

Vinná Stezka je záležitost primárně určená dospělým. Pro děti se na oplátku chystá velká novinka o pár dní později!

Slavnostní otevření nového dětského hřiště u Stezky 

Stezka korunami stromů Krkonoše pro své návštěvníky rozšíří areál o dětské hřiště s názvem podle svého maskota – Emilův lesní svět. V něm bude umístěno 11 nových zábavných prvků pro děti všech věkových kategorií a rozšíří tak Stezku o další možnost se pobavit. Slavnostní otevření Emilova lesního světa proběhne pro děti i jejich rodiče v sobotu 4. června. 

Stezka korunami stromů Krkonoše se nachází na okraji Janských Lázní v Krkonoších. Jedná se o zážitkovou a naučnou Stezku v celkové délce 1 511 metrů, která je zakončena výstupem na 45 metrů vysokou vyhlídkovou věž. Návštěvníci se na trase Stezky vydají od kořenů, přes visutý chodník a unikátní podzemní jeskyni až ke korunám stromů na vrcholu vyhlídkové věže. Na rozdíl od běžného výletu do lesa jim Stezka korunami stromů Krkonoše ukáže les z jiné perspektivy a jedinečná podzemní expozice nabídne možnost prostudovat mikrosvět půdy.

You may also like...