Odplata, Kov, Historky ze tmy a další říjnové novinky z nakladatelství Euromedia

Poslední novinky tohoto měsíce, které vycházejí v nakladatelství Euromedia by bylo škoda přehlédnout. Tajné spiknutí, dechberoucí napětí a touhu po pomstě – to všechno najdou příznivci britského spisovatele Jamese Swallowa v jeho novém špionážním thrilleru Odplata. Další novinkou je kniha hudebního publicisty Karla Veselého Kov – dystopický román o metalu, který je pro mladého hrdinu vírou i zákonem.

Co se stane dál? – tuto otázku si klade deset populárních českých autorek ve stejnojmenném povídkovém sborníku. Jsou mezi nimi  třeba Alena Mornštajnová, Kateřina Tučková, Petra Dvořáková, Aňa Geislerová a další. Povídky – tentokrát ovšem se strašidelnou a někdy až hororovou tématikou – čekají pár dní před Halloweenem také na čtenáře knihy Historky ze tmy z nakladatelství Yoli. 

Novinkou je i kniha psychiatra Radkina Honzáka a japanoložky Denisy Vostré. Pod názvem Haiku – cesta ze stresu ji vydává nakladatelství Universum.

James Swallow: ODPLATA

Bývalý agent MI6 Marc Dane zasvětil život ochraně své země, takže si nadělal nepřátele. Hodně nepřátel. A společným cílem těch, kteří se snaží ze všech sil srazit západní svět na kolena, je jediné: Rubicon Group – elitní zpravodajská agentura, která tohoto špiona zaměstnává. Kdo zničí Rubicon, ten zničí mír a řád na celém světě. Marc Dane musí spolu se svou parťačkou Lucy Keyesovou rozkrýt děsivé spiknutí, která sahá od přístavů v Monaku po hory v Mosambiku. A čas běží!

V novém strhujícím thrilleru od autora bestsellerů Nomád či Exil najdou fanoušci příběhů Marca Danea přesně to, na co se těší: tajné spiknutí, dechberoucí napětí a touhu po odplatě!

James Swallow (*1969), britský spisovatel a scenárista, se již přes dvacet let věnuje psaní beletrie, tvorbě pro televizi a rádio, novinařině, novým médiím a videohrám. Žije a pracuje v Londýně. James je autorem více jak padesáti knih, tři z nich bodovaly v žebříčku bestsellerů The New York Times. Za videohru DEUS EX: HUMAN REVOLUTION z roku 2013 byl nominován na cenu BAFTA. Napsal též devět knih ze série Star Trek a dva scénáře pro stejnojmenný seriál. 

Karel Veselý: KOV

„Muzika, která vycházela zevnitř pekla a zároveň promlouvala k tomu nejhlubšímu ve mě. V nejtemnějších skulinkách duše brnkala na zasunuté, neznámé vrstvy mého já. Jako bych se v ten okamžik napojil na něco, o čem jsem ani nevěděl, že postrádám. Hned jsem si byl jistý, že dál bez toho žít nemohu. Tohle byl metal, na který jsme cekali. Čisté, koncentrované zlo, jež nás všechny strhlo na temnou stranu.

Metal je víra i zákon. Hlavní hrdina dystopického románu hudebního publicisty Karla Veselého podle něj žije, i když svět okolo něj má trochu jiná pravidla.  Má se přizpůsobit on, věčný outsider z maloměsta, anebo je lepší neustupovat? Jak se dá pohlížet na svět skrze ponurou mlhu bezútěšného black metalu? A může hudba změnit, nebo dokonce ovládnout tenhle chladný a nehostinný svět…?

Karel Veselý (*1976) se narodil ve Znojmě. Na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně absolvoval obor filozofie a anglický jazyk. Od roku 2008 se živí jako hudební publicista a přispívá do papírových (Salon, A2) i webových (Seznam Zprávy, Alarm.cz) periodik. Spolupracuje s hudebním časopisem Full Moon a stanicí ČRo – Radio Wave.

CO SE STANE DÁL

Alena Mornštajnová * Kateřina Tučková * Michaela Klevisová * Petra Dvořáková * Aňa Geislerová * Viktorie Hanišová * Markéta Pilátová * Dora Čechova * Anna Bolavá * Irena Hejdová

Hana se vrací do kraje svého mládí, doufajíc, že své dceři konečně představí jejího otce. Paní Jarmilu také čeká jedno „poprvé“ – a to už brzy oslaví šedesáté narozeniny. Marie se chystá na sraz gymnázia po dvaceti letech a moc se jí tam nechce, protože ví, že hlavním tématem u stolu budou samozřejmě děti, zatímco Karla plánuje v Buenos Aires navštívit kurz češtiny, aby si konečně mohla promluvit se svou matkou…

Deset populárních autorek a deset příběhů ženských – vlastně až na jednu výjimku – hrdinek, které se tváří v tvář všednodennosti nehodlají vzdát.

Povídky mladých českých autorů hororovou tématikou – HISTORKY ZE TMY

Sbírka young adult povídek českých autorů plná děsivých příběhů, které vám nedají spát. S jejich hrdiny se ztratíte v podivném labyrintu, prozkoumáte pár opuštěných budov v honbě za přízraky, vydáte se uprostřed noci zakopat mrtvolu, kterou jste vůbec zakopávat nechtěli, a nebude chybět ani boj o holý život.

Vedle zavedených autorů a autorek nejen literatury pro mládež, jakými jsou například Anna Musilová, Kateřina Šardická nebo Magdalena Mintová, najdete v knize i povídky trojice vítězů literární soutěže. Z jejich příběhů budete mít zaručeně husí kůži.! Kniha je určena čtenářům od 13 let.

Radkin Honzák, Denisa Vostrá: HAIKU – CESTA ZE STRESU

Máte někdy dojem, že cokoli uděláte, povede k ještě většímu maléru? Chytají se vás chapadla napětí, stresu, až vyhoření? Nevíte, jak z toho ven? Knížka Haiku – cesta ze stresu vám poradí jak stresovou situaci zkrotit, ale i jak opět dosáhnout duševní rovnováhy a klidu. Bouře emocí a stálost rozumu k sobě v japonských tradicích našly cestu.

Příručka psychiatra Radkina Honzáka a japanoložky Denisy Vostré je pro ty, kteří chtějí v krizi použít rozum. Nabízí nestandardní cestu k uvolnění, která je současně užitečným tréninkem mozku. Zjistíte, že je dobré si zanadávat, ale také ukáznit svůj hněv či bol do sedmnácti slabik. Navíc se dozvíte spoustu zajímavostí o japonské tradiční kultuře. Ta je přitažlivá citlivým vnímáním krásy, jímž mimoděk vytváří určitý „recept na život“, nabízející ostrůvky klidu. Vyvážená směsice psychologického přístupu a japonských tradic vám pomůže překlenout špatné chvíle a vrátí vám úsměv na tvář.

Radkin Honzák je známý psychiatr, publicista a vysokoškolský pedagog. Působil v psychiatrické léčebně v Kosmonosech, Psychiatrické nemocnici v Bohnicích, v centrech IKEM a Remedis a jako asistent Ústavu všeobecného lékařství 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Propaguje psychosomatický přístup k pacientům a pravidelně se vyjadřuje k současnému dění ve společnosti. Je autorem mnoha knih, rád tráví čas s rodinou v Praze, kde žije, i na chalupě.

Denisa Vostrá zvládne vše slovy. Kde by jiný použil hasák či pilulky, ona napíše básničku. Nedávno si poznamenala: „Kamarád je psychiatr, vidí lidem do duše. Když se zdá být všechno naprd, ví, kde došlo k poruše.“ Sama psychiatr není, ale občas se zdá, že její výuka japonštiny je jen záminka, aby mohla opravit pár křehkých duší, které nezapadly do průměru a střet se světem je bolí.

 

You may also like...