Ondřej Habr: astrologova neděle 22.3.2020 – Saturn vstupuje do Vodnáře a my si děláme jasno a pořádek

Kdybychom žili v normálně fungujícím světě, říkali bychom si nejspíš se zvědavostí, což nám nová kvalita v konstelacích tam nahoře přinese. Víc bychom se orientovali na vnitřní svět a řešili, jak budeme hledat a nacházet hranice, jak se budeme uvnitřňovat (vtipné slovo, že?), usazovat a stabilizovat. Probírali bychom i téma svobody, nakolik si dovolíme být sami sebou a řekneme konečně partnerovi, šéfovi, policajtovi to, co si o nich myslíme. Popřemýšleli bychom nad spojením Saturnu a karmy a zkusili najít to, co nás spojuje s minulostí, kterou už nepamatujeme.

Hodně věcí je jinak a my to vše předešlé řešíme také, ale podněty přicházejí z vnějšího světa. Nebo nejspíš z interakce toho, co prožíváme a s tím, kterak jsme nastaveni. Něco je teď velmi jasné a v jiných případech jsme na pochybách. Některé hranice vnímáme a jiné jsou nám vzdálené a neumíme je pojmenovat a řešit jejich omezení.

Saturn nebude ve Vodnáři dlouho, 11. května se na druhém stupni Vodnáře otočí a bude zase couvat do Kozoroha, kam opětovně vleze 1. července, tedy akorát v době, kdy by začínaly Velké prázdniny. A zpátky ve Vodnáři ho budeme mít v půlce prosince, což uteče jako voda.

Co můžeme čekat od vodnářského Saturnu? Možná něco podle rčení Z deště pod okap. Fyzická omezení se stanou spíš psychickými a virtuálními. Zjistíme, kde se omezujeme a v čem to děláme, objevíme pravděpodobně i důvody, proč se tak děje. Teď nemám na mysli ten pitomý virus, ale naše životní nastavení vůbec a naše reakce v běžných situacích. Dá se čekat, že nás víc bude zajímat téma svobodného a přirozeného projevu a že se budeme to, co cítíme uvnitř snažit dát do souladu s tím, co děláme, říkáme a navrhujeme navenek. Pokusíme se dát životu opravdový řád, skutečně budeme si klást otázky po smyslu života, práce, ale i vztahů. Budeme jednat odpovědněji, odlišujme prosím opravdovou odpovědnost a jednání pod knutou strachu, kdy přijmeme vnější atributy, ale neztotožníme se vevnitř s nimi. Věřím, že se nám povede do mnohého nahlédnout, leccos prohlédnout a pokusit se dát v našich často neuspořádaných a rozlítaných životech do pořádku.

čekejme tedy víc přemýšlení, komunikace, ale i názorových střetů. Nehledejme jen povrchní významy toho, co se děje, ale ptejme se tak často, jak nám okolnosti dovolí, co je za tím. Za slovy, názory, za chováním a postoji. Soustřeďme se v následujícím období na to, co nás spojuje, stabilizuje a vyberme si to, co nám opravdu do budoucna dává smysl a není jen náhražkou.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...