Ondřej Habr: astrologova sobota 4.4.2020 – Vysoká hra

Jupiter běží do konjunkce s Plutem na 25. stupni Kozoroha. V astrologickém dění jde o důležitý mezník. Podobný konjunkci z 12. ledna, kdy se náhodou jen o dva stupně blíže sešel s Plutem Saturn a pravděpodobně ukázali na kruté dopady jedné šířící se choroby.

O co šlo 12. ledna? Nyní už to můžeme částečně vyhodnotit. Konjunkce pravděpodobně ukázala na zásadní hluboký (Pluto) zářez do společenského řádu (Saturn). Děje se tak na půdě Kozoroha, tudíž by události měly mobilizovat náš vztah ke zdrojům, hodnotám, ale také k pravidlům, zásadám a zákonům všech povah. Tedy ten ovzduším se prohánějící virus je jen ukončení a spouštěč sociálních a ekonomických procesů. Kterých? Každý z nás si ve vlastním horoskopu může zjistit, jak se ho věc týká. Většina států má i vlastní horoskop, tak lze odhadovat vliv na tyto územní celky. A začátek šíření bychom mohli najít pravděpodobně v některém z tranzitů velkých planet ke konci roku 19. Důležité je také vědět, že tato konjunkce se v dohledné době již nezopakuje.

A jak se dívat na události dneška (a aktuálního období)? Jupiter se sejde s Plutem. Toto setkání se letos uskuteční ještě na začátku velkých prázdnin a poté v listopadu. Vidím jej jako ukazatel hlubokých osobnostních zlomů. Tady už nejde o to něco oželet a s něčím se smířit, jak jsme museli udělat před několika týdny. Tady jde o duši, o ducha, o osobnost. Ukazatelem jejího směřování je Jupiter. Zdá se tedy, že nyní je duše na zcestí a bude si muset pod tlakem okolností, jež si rozhodně nevybrala, rozhodnout. Bude rozhodovat o svém směřování, o vlastní budoucnosti. A bude rozhodovat na tři krát. Na přelomu týdne, v červenci a v listopadu. Bude se rozhodovat i o budoucnosti vztahů, rodin, komunit, států. Nepůjde tu o materii, finance a pravidla. Budeme se rozhodovat o tom, čemu chceme věřit. V co chceme a umíme uvěřit a co bude dál považovat za svoji volbu. Půjde o to, k jaké pravdě, vysvětlení a pak i postupu se přikloníme. V osobním životě, ve vztazích, osobním rozvoji, v komunitě, ve společnosti, na celospolečenské rovině.

Na první pohled to bude nevinné. Jen něčemu přikývneme, něčeho se budeme bát. Něco nás nadchne, něco uděláme, něco necháme stranou nebo na jindy. Něco bude lehčí a někde se do transformace nepohrneme. Promluví zvyk, traumata osobní i společenská. Zareaguje naše nastavení, horoskop. Sami bychom se nejspíš takto nerozhodovali, ale vysoká hra kolektivních planet nás bude postrkovat.

Projeví se charakter, ukáže se naše pravé já. Zjistíme, co opravdu chceme a potřebujeme. To kam jsme se vydali, nejspíš uvidíme právě na začátku července a definitivně bez možnosti větších změn si to uzavřeme na konci roku při poslední konjunkci.

Sledujme proto dobře to, co k nám přichází. Všímejme si, jak reagujeme, pozorujme, co řešíme. Na pozadí velkých věcí to budou naše malá osobní, ale sakra důležitá témata.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz

 
Print Friendly, PDF & Email

You may also like...