Ondřej Habr: astrologova středa 20.5.2020 – Slunce vchází do Blíženců, my se vydáváme na cesty

Ve čtyři odpoledne Slunce vstupuje do Blíženců a začíná nová etapa. Slunci i nám. Blíženecké Slunce podporuje kontakty, doteky, expanzi do okolního světa. Prospívá mu pohyb. Do našich životů přichází s chutí měnit jejich styl. Začít se jinak projevovat. Změnit navyklé trasy.

Znamení Blíženců je archetyp změn a přesunů. Zvlášť letos se tento princip aktuálně projevuje silně. V Blížencích je nejen Slunce, ale Merkur, severní uzel a retrográdní Venuše. Z Vodnáře trigonem tyto pohyby a změny podporuje Saturn. Bojuje se trochu s Neptunem. Ten dělá do Blíženců kvadrát z Ryb. Reprezentuje tak naše závislosti a naši neochotu se přizpůsobit tomu, co je aktuální. V současnosti představuje pocit falešného bezpečí v nehybné hladině zatuchajícího rybníčku našich představ.

V následujících dnech nás čeká 22.5. novoluní na 3. stupni Blíženců. Současně se na 21. stupni Blíženců sejde Venuše s Merkurem, přijdou si kvůli retrográdní Venuši naproti. Dá se čekat, že nov bude momentem začátku nových dobrodružství všedního dne. Zjistíme také v řadě sfér, o co v životě skutečně aktuálně jde. A symbolicky půjdeme naproti svým představám a přáním. Budeme chtít být někomu a něčemu blíž, budeme řešit, kterak zprůchodnit cesty a otevřít dveře. Budeme se i dívat, kde jsou dveře otevřeny.

Úplněk bude 5. června se Sluncem na 16. stupni. To už asi budeme mít lepším případě v pohromadě své cestovní plány na prázdniny a konkrétní představy o tom, do čeho se chceme v následujících týdnech pustit. Limitem bude kvadrát Slunce i Luny na Neptun s Marsem v Rybách. Zdá se, že tady se budou manifestovat a bojovat s našimi životními vizemi obavy, kterých jsme se nedokázali během prvních 14 dnů blíženeckého období zbavit. A půjdeme tam, kde budou dveře otevřeny, přestaneme se dobývat do těch zavřených.

Ale vraťme se ještě ke dnešku. Dojem z pohybu a z něj plynoucích roztomilých zmatků ještě posílí Luna v Býku v konjunkci s Uranem a sextilu s Marsem v Rybách. Najednou se totiž objeví příležitosti udělat to, co jsme si dávno přáli. Tuto konstelaci vnímám příznivě. Ukazuje se, že hvězdy někdy mohou hrát do karet těm, kteří nezapomínají na vlastní ideje, vize, těm, kteří vědí, co pro ně má cenu. Uprostřed sextilu bude Chiron v Beranu a tak je šance na to, že se narovnají staré problémy a smírně vyřeší nesrovnalosti jak vnitřního, tak vnějšího světa.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím nonstop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...