Ondřej Habr: astrologovo úterý 30.6.2020 – Velké prázdniny

Ano, nám začínají velké prázdniny, planety je mít rozhodně nebudou. Na začátek dostáváme výrazný aspekt, konjunkci Pluta s Jupiterem na 25. stupni Kozoroha.

Tento aspekt dvou mocných planet mluví o víře a pravidlech. O společenské poptávce hledat správná, spravedlivá a pravdivá řešení. O ochotě svou pravdu následovat a ji prosazovat.

I na individuální úrovni balancujeme na hraně přesvědčení. Ze stínů vystupují strachy pochybností. Abychom je zaplašili, hledáme jakékoli stéblo jistoty, jakoukoli radu. Mnozí z nás volí raději razantní akci, která možná něco vysvětlí, ale mnohé rozbije. A přitom stačí naslouchat vlastními srdci. A nebát se přijmout jeho sdílenou pravdu.

Ano, Pluto se podporuje s Jupiterem a proto potřebujeme hodně mluvit, přemýšlet, diskutovat, pracovat s názory. Často moc nahlas a moc silně. S každým pokáceným idolem a přesvědčením se kácí i něco v nás. Jako bychom se chtěli zbavit toho, čemu nerozumíme, co se nám nelíbí, čeho se bojíme, co nám aktuálně nedává smysl.

Pluto se s Jupiterem sešli už v dubnu a čeká je ještě jedno setkání v listopadu. Nás tyto aspekty tříbí a pomáhají nám se lépe poznat. Neměly by nás ale vést k odevzdanosti typu Asi to tak mělo být. Ani k boji za potřebu se ve věcech vyznat za každou cenu a dostat je pod kontrolu, tím potlačit vlastní strachy. Ale nikoli se jich zbavit!

Nejspíš nás aktuální aspekty vedou k tomu, abychom si sami vymezili, na čem by nám mělo záležet. Téma najdeme v příslušném domě horoskopu, ve kterém se Jupiter s Plutem setkávají. Tam bychom ale neměli usilovat o kontrolu a dominanci, ale o to, abychom se v procesech vyznali a dovedli v nich být bdělí, přítomní a kompetentní.

Svět, a to hlavně ten vnitřní, se nám na jistou dobu zradikalizuje. Pesimismus vystřídá odvaha, tlak zase bude nahrazován nadějí. Neberme vážně emoce, sledujme fakta. Co kdo kdy jak udělal. Nikoli jak bylo co myšleno. Úkolem není jednou pro vždy vyhrát hru, ale plnohodnotně se jí účastnit. Přeji nám všem dobrou volbu a hodně štěstí. To je potřeba vždy a přilétne na levé rameno jen k těm nachystaným!

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím nonstop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz

Print Friendly, PDF & Email

You may also like...