Kolekce pěti módních návrhářek představil XV. ročník FASHION STARS NIGHT v Pražské křižovatce

Jubilejní ročník Fashion Stars Night se letos uskutečnil 9. 3. 2020 v prostorách Pražské křižovatky, kam se vrátil již po čtvrté. Projekt, který vznikl v roce 2003 a pravidelně se koná pod taktovkou Janiny Šlemínové, do hvězdného nebe letos uvedl kolekci pěti designérek. Jejich aktuální kolekce se prezentovaly v rámci tohoto večera. Novinkou, kterou přinesl patnáctý ročník této velkolepé módní show, bylo vyhlášení ceny Czech Fashion Award. Za svou celoživotní tvorbu ho letos převzala Tatiana Kovaříková.

Jedinečné modely pěti módních designérek, živý hudební doprovod a magická atmosféra Pražské křižovatky, tak vypadal patnáctý ročník Fashion Stars Night. Na této show pracoval produkční tým Stars Events a jeho přátelé, k osvícení hlavní lodi kostela bylo využito téměř 100 reflektorů zavěšených na konstrukci delší než 100 metrů. Akce se zúčastnilo více jak 500 pozvaných.

První, kdo se v rámci večera představil, byla Helena Mertlová. Stálice na české módní scéně. Její šaty se vyznačují lehkostí střihů zpracovaných z kvalitních látek, dokonale modelujících ženskou postavu a podtrhujících ladné křivky. Kolekce svatebních šatů prezentovaná v rámci Fashion Stars Night, pak byla dokonalým ztělesněním ladnosti a elegance. Krásné střihy inspirované antikou se nesly v minimalistickém duchu a nechávaly vyniknout vzdušnosti a lehkosti hedvábí. Sérii modelů v krémových odstínech dominovaly červené šaty. Tvorbu Heleny Mertlové charakterizuje užití kvalitních a luxusních materiálů. Ani tentokrát tomu nebylo jinak.

I Martina Karafiátová tvořící pod značkou Silky Gang pracuje výhradně s hedvábím. Autorka svou lásku k výtvarnému umění – zvláště ilustraci a módě přetvořila do kolekcí luxusních hedvábných šátků, které vznikají v limitovaných sběratelských sériích. Černou linii s barevnými akcenty inspirovanou obrazy Joana Miró v rámci přehlídky podpořila vybrané modely značky Mi fashion label z její nové kolekce Black pro jaro/léto 2020. Barevné kožené rukavičky v odstínech šátkových kolekcí exkluzivně pro přehlídku ušila česká značka Moje rukavice. V rámci přehlídky bylo možné spatřit dokonalou symbiózu mezi šátky a oděvy.

Zahraničním hostem byla ve spolupráci s Britskou ambasádou pozvaná mladá britská návrhářka Steff McGrath s exkluzivní značkou spodního prádla a doplňků Something Wicked. Tato nezávislá značka má za cíl vytvářet inovativní kolekce dámského spodního prádla, které ženy podpoří v záměru vyjádřit svou touhu, cítit se žensky a vyzařovat sebedůvěru. Během přehlídky bylo možné vidět prádlo, sukně či podvazky zpracovávané z těch nejexkluzivnějších materiálů jako je například japonská jehněčí kůže. Tvorba Something Wicked se stala jedinečným zážitkem nejen kvůli směru, jímž se mladá autorka ubírá – udržitelnost a ruční zpracování, ale také díky dokonale svůdné a sexy atmosféře.

Koncept její teprve „dvouleté“ módní značky Talabaya je příběhem o úctě k rozmanitosti v různých dobách i kulturách. Mirka Talavašková svými modely prezentuje modest módu, která se stále více dostává do popředí a představuje ji ve velmi elegantní a sofistikované podobě. Kolekce této známé módní návrhářky byla inspirována arabským světem, navržena v kombinaci s evropskými prvky a tak, aby se maximálně přiblížila všem ženám napříč kontinenty. Jednotlivé modely, které byly v rámci Fashion Stars Night prezentovány, byly ukázkou kontrastů života, a to jak barevně, tak i materiálově nebo střihově.

Pátou a poslední kolekcí, kterou bylo možné během včera vidět, byla premiéra autorské kolekce renesanční ženy, herečky, spisovatelky a designérky Vlastiny Svátkové. Módní značka Pro duši se tak poprvé mohla ukázat v celé své kráse. Vlastina ve své kolekci využila takových materiálů, jako je hedvábí, nebo brokát, dominantním modelem celé série modelů byl však kabát vyrobený z čalounické látky. Jak sám název značky napovídá, je to kolekce opravdu pro duši. Ženskou. Plnou barev, elegantních střihů a jemných květinových potisků. Krásnou, jemnou a něžnou, stejně jako sama autorka.

You may also like...