Ondřej Habr: astrologův čtvrtek 19.3.2020 – Vodnářská Luna

Luna bude dnes ve Vodnáři. Vodnářská Luna je fajn, dává šanci vidět svět z jiných úhlů, přináší osvěžení mysli. Drobnými skandálky přichází s osvěžením doposavadních zapšklých nálad. Vybízí k revoluci, rebelii a nebo aspoň minimálně k prosazení vlastních zájmů a k tomu, abychom mysleli na sebe. Většinou odlehčení přijde proto, že se toho začne subjektivně dít víc než obvykle a tak zapomeneme rádi na tíži každodenní reality.

Ranní kvadrát Luny ve Vodnáři s Uranem v Býku budeme nést asi těžko. Bude hovořit o svobodě ducha a tíži těla. Bude to taková Bílkova Tíže od nebes klenby. Čas, ve kterém si můžeme stěžovat na svůj osud nebo … Nebo si uvědomit, jaké máme možnosti. Co můžeme dělat a kde se můžeme rozvíjet. Možná se přestaneme tvářit jako děti, kterým osud rozšlapal s gustem hračky a uvědomíme si, že se nám děje přesně to, co vidíme nebo vidět chceme. Tudíž si můžeme obzor nejen rozšířit, ale i změnit. Je to jen na nás a naší vytrénovanosti v duchovních cvičeních.

A ono se bude dít i tak. Slunce na posledním stupni Ryb vytáhne z hloubky povědomí i nevědomí opravdu zajímavé záležitosti. A že bude v sextilu se Saturnem na posledním stupni Kozoroha, budou se tu řešit (ano, úkolem Slunce je řešit) na poslední chvíli věci, které dlouho stály. Bude tu probíhat a naše posvěcení či zodpovědný přístup vyžadovat to, čeho jsme si předlouho nevšimli. Možná nás ani nenapadlo, že takovou záležitost máme ve své kompetenci rozhodnout.

 

You may also like...