Ondřej Habr: astrologův čtvrtek 20.2.2020 – Otevřené okno

Pokud si někdo přál příznivý den, tak ten je tady. Nemusí to nutně být den skvělý, může ale být příhodným okamžikem pro mnoho aktivit. Začíná se jím období cca 4 dnů, které otevírají okno pro start nových plánů, témat, životních úkolů, projektů a koneckonců v důsledcích i etap. Vrcholem bude pravděpodobně nedělní nov na 5. stupni Ryb.

Slunce v Rybách bude do neděle v příznivém aspektu jak s Marsem v Kozorohu, tak Uranem v Býku. A obě tyto planety se budou podporovat trigonem.

Úspěchy, natož změny se nedostaví automaticky, ba ani na vyžádání. Bude třeba pro ně něco udělat, to je jasné. Vyžadována je odvaha překročit hranice obvyklého chování a zvyků. Je třeba i být konzistentní, vytrvat ve své vizi.

Nejspíš si v těchto dnech i uvědomíme, co je pro nás opravdu důležité. Co lze měnit, je konkrétní přístup a postupy. Měly by každopádně být spojeny nikoli s tvrdostí (třeba i k sobě), ale laskavostí, nikoli s neopodstatněným lpěním na detailech, ale ve spolupráci.

A co bude důležité právě dnes? V představách a rozletech brání kvadratura Marsu s Lilit a Chironem v Beranu. Nevěříme tolik vlastní síle, nevidíme ty úspěšné možnosti, chceme a umíme být zatížení tím, co se v minulosti nepovedlo. Je třeba pracovat se zkušenostmi, je dobré posilovat sebedůvěru. A také se zbytečně nehnat do toho, co nám nevoní a co necítíme.

Dnes vrcholí sextil mezi Neptunem v Rybách a Jupiterem v Kozorohu. Zdá se, že tu jsou možnosti lépe porozumět tomu, co s v minulých týdnech stalo, a je i příležitost nakouknout do budoucnosti. Je vhodný čas k tomu, abychom pracovali s motivacemi, plány, nápady.

A nakonec k Luně, ta bude ve znamení Kozoroha, odpoledne se setká s Plutem i Saturnem. Připomene se nám aspoň v náznaku to, co je pro nás zásadní. Neměli bychom to nechávat bez povšimnutí. Bude to i vhodná doba k vyjádření zásadních myšlenek nebo postojů, které se nám doposud nepodařilo dát najevo.

Mgr. Ondřej Habr, astrolog a astropsycholog
https://www.facebook.com/ondrej.habr

Časopis Ve hvězdách si lze předplatit prostřednictvím non stop linky předplatného + 420 777 157 435, e-mail: info@astrolife.cz (roční předplatné 240 Kč, na 2 roky 480 Kč), pro Slovensko na telefonních číslech +420 249 893 566, 3563, +420 800 188 826, e-mail: objednávky@ipredplatne.cz

You may also like...