Osmnáctý ročník promoce asistenčních psů proběhne tuto sobotu v areálu Helppes

Tradiční studentská hymna Gaudeamus Igitur se rozezní v sobotu 19. 9. 2020 v 10 hodin motolským výcvikovým areálem Helppes, aby uvedla do praktické služby dalších 15 čtyřnohých pomocníků – asistenčních, vodících a signálních psů.

Lidé s postižením si převezmou své psí anděly z rukou patronů, kteří projekt Pomoc přichází na čtyřech tlapkách, zároveň podpoří svým benefičním vystoupením. Letos patronaci přislíbila opět řada populárních osobností, mj. Anička Fialová, Marta Jandová, Marta Kubišová, Leona Šenková, Zbyněk Drda, Jakub Kohák, František Nedvěd ml., Viktor Sodoma. Návštěvníci se mohou těšit také na ukázky dovedností psích pomocníků v tradičním i netradičním pojetí.

Super den 2020 probíhá pod záštitou radního MČ Praha 5 JUDr. Petra Lachnita. Průvodcovského slova se ujala osvědčená trojice – Patricie Pagáčová, Jan Čenský a Mirek Konvalina. Výtěžek dobrovolného vstupného bude využit ve prospěch klientů a projektů neziskové organizace Helppes.

Návštěvníkům doporučují pořadatelé nezapomenout pro jistotu na roušky, pokud je budou provázet jejich psí kamarádi, tak je nutné mít sebou jejich platné očkovací průkazy či pasy, a hlavně nezapomenout doma dobrou náladu, kterou ocení nejen klienti Helppes, ale v této podivné době úplně všichni.

Psí superhrdinové se ocitnou v rukách hvězd českého šoubyznysu již po osmnácté.

Více informací na: www.helppes.cz, https://www.facebook.com/helppes/

Výcvikový areál psů Helppes se nachází na Plzeňské ulici přímo proti STK Motol – viz mapka.

You may also like...