Osvětová kampaň Deafember pomáhá osobám se sluchovým postižením

Jelikož je září velmi významným měsícem v dějinách a kultuře neslyšících, rozhodl se Tichý svět v roce 2020 zavést tradici Deafemberu – měsíce osob se sluchovým postižením. V letošním roce bude současně v termínu od 17. 9. do 26. 9. probíhat partnerská akce Týden komunikace osob se sluchovým postižením, kterou organizuje sdružení Orbi Pontes.

V průběhu celého září bude veřejnost skrze videa, články, fotografie a všemožné akce informovaná o tématech spojených s rozmanitým světem osob se sluchovým postižením. „Cílem je jediné, ukázat většinové společnosti, že jsou zde lidé s tímto neviditelným hendikepem, který je dost často přehlížen, a co život v tichu přináší a obnáší,” říká Marie Horáková, ředitelka organizace Tichý svět, o. p. s. 

Součástí Deafemberu bude opět i Motýlková výzva pro veřejnost. Každý, kdo bude chtít komunitu lidí se sluchovým postižením podpořit, se bude moci zapojit tím, že se kdykoliv a kdekoliv vyfotí, jak ukazuje znak motýla, a pokud bude chtít, zveřejní svou fotografii na sociálních sítích s hashtagem #deafember. A proč vlastně motýl? Stačí se podívat na logo Deafemberu!

I v tomto roce bude opět možné pořídit si ozdoby a placky s motýly na akcích pro veřejnost, které se budou v rámci kampaně konat po celé republice. „Proběhne Putovní výstava Tiché osudy, objevíme se na už tradičních festivalech Retroměstečko a Taškafest. A tím to zdaleka nekončí, v Libereckém kraji bude jezdit Tichá tramvaj a v dalších městech proběhnou akce nejen pro klienty Tichého světa, ale i pro seniory, rodiny s dětmi nebo jakékoliv zvědavce, kteří se chtějí víc dozvědět o světě neslyšících. Letos poprvé také na některých pobočkách pořádáme Půldny otevřených dveří, například v sídle Tichého světa v Praze se návštěvníci budou moct podívat do studia, kde se natáčí Tiché zprávy,” popisuje vedoucí komunikace Eva Štípková

Více informací a konkrétní program měst po celé republice naleznete na Facebooku Deafember a webu Tichého světa.

You may also like...