Peugeot e-Legend: Radikální pohled do budoucnosti

Jeden z nejúspěšnějších konceptů značky Peugeot, Peugeot e-Legend, je poprvé v historii k vidění v České republice. Od 7. až do 27. září parkuje v obchodním centru Arkády Pankrác spolu s několika dalšími francouzskými krasavci. Nejstarší automobilka světa má opravdu bohatou historii, kterou se rozhodla v pražském obchodním centru naplno ukázat. Nejenom současné modely, ale i více než sto let staré vozy a motocyklyjako 172, 201, 202, 302 nebo 304.

E-Legend – vize budoucnosti

Peugeot e-Legend představuje futuristickou vizi automobilu s plně elektrickým pohonem a nejmodernějšími technologiemi. Koncept kompaktního kupé klasického střihu se představil na pařížském autosalonu 2018 a hned bylo jasné, že předběhl svou dobu. Není žádným futuristicky tvarovaným konceptem, designéři vsadili na ladné retro tvary odkazující na někdejší Peugeot 504 kupé, což platí hlavně pro siluetu karoserie. Jedná se o elektromobil o výkonu 340 kW a točivém momentu 800 N.m, který zrychlí z 0 na 100 km/h za méně než čtyři sekundy a má nejvyšší rychlost 220 km/h. Poháněná jsou všechna kola, baterie s kapacitou 100 kWh umožňuje dojezd 600 kilometrů podle normovaného cyklu WLTP. Rychlonabíjení přitom umožňuje získat dostatek elektrické energie pro ujetí 500 kilometrů za pouhých 25 minut. I přes sportovní tvary automobilka zdůrazňuje hlavně možnosti autonomní jízdy.

Peugeot v Arkádách má už tradici

Stalo se již tradicí, že Arkády Pankrác připravují pro své zákazníky doprovodné akce, mezi které každoročně patří soutěž o automobil značky Peugeot. Ani letos tomu nebude jinak, ovšem ve zcela jiném provedení. „Téměř celý rok jsme se svým týmem pracovali na uspořádání této akce a podařilo se nám soutěž doplnit o naprosto unikátní výstavu vozů a motocyklů Peugeot, která odkazuje až k úplným prvopočátkům výroby, řekla ředitelka Arkád Denisa Gálová.

„Jsme rádi, že můžeme tuto mimořádnou expozici v Arkádách podpořit,“ uvedl ředitel značky Peugeot v ČR Marco Venturini s tím, že se jedná nejen o fascinující pohled do historie Peugeotu, ale také do budoucnosti. „Tu představuje jeden z našich nejúspěšnějších konceptů, Peugeot e-Legend, který je vůbec poprvé k vidění v Česku. Tento vůz odkazuje na naše dědictví, konkrétně na nádherné kupé Peugeot 504 ze sedmdesátých let, a přidává nejmodernější technologie budoucnosti, jako autonomní řízení nebo elektrický pohon. Současně je symbolem skutečné radosti z jízdy, což je hodnota, kterou našim zákazníkům chceme přinášet každý den,“ dodal Marco Venturini. 

Jeho slova potvrdil i Martin Domanský, autorizovaný dealer značky Peugeot. “Již čtvrtým rokem spolupracujeme s Arkádami a když jsme se letos dozvěděli, že soutěž o automobil doplní výstava mapující historii vozů Peugeot, neváhali jsme ani minutu, protože Peugeot je naše srdcovka. Věřím, že se všem akce zalíbí a výherce krásného červeného Peugeotu 208, který jsme do soutěže věnovali, se také stane věrným fanouškem značky,” řekl Martin Domanský.

Speciální program pro všechny „peugeotisty“

Ani letos nezůstanou návštěvníci Arkád ochuzeni o soutěž, v níž mohou vyhrát zbrusu nový automobil Peugeot 208 za bezmála půl milionu korun, který dodal dealer vozů Peugeot Domanský.cz. Stačí nakoupit nad 500 Kč a zkusit svoje štěstí v dovednostní soutěži z historie značky. Ten nejlepší odjede v nové “dvěstěosmičce” nebo na skútru Peugeot Tweet. A vyhrává každý, neboť všichni soutěžící si za svoji účast v soutěži odnesou malý dárek.

V sobotu 17. září od 13 hodin se před obchodním centrem uskuteční sraz všech majitelů a příznivců značky Peugeot, který vyvrcholí společnou vyjížďkou. I zde si organizátoři připravili pro návštěvníky malé překvapení, které odhalí až v samotný den akce.

Text a foto: Bohumil Brejžek

You may also like...