Peugeot představil modernizované modely 508 a 2008

Druhá polovina září byla v České republice ve znamení příchodu omlazených modelů Peugeot 508 a 2008. Na příchod nové generace obou modelů je ještě brzy, a tak si Peugeot připravil v letošním roce celou sadu vylepšení, která jsou vidět na první pohled. Novináře s nimi na tiskové konferenci seznámil ředitel českého zastoupení francouzské automobilky Marco Venturini.

Změny, které dostal v rámci faceliftu větší liftback a kombík Peugeot 508, potažmo 508 SW, jsou do značné míry podobné. Na první pohled nás upoutala u obou automobilů proměněná příď a to zejména u modelu 508, jež je nyní mnohem dravější, změnily se tvary hlavních světlometů, které mají vždy bez ohledu na výbavu technikou Matrix Full LED. Peugeot u obou modelů představuje modernější designový jazyk inovující charakteristický podpisový prvek nejnovějších vozů značky. Přibylo taktéž vertikální denní svícení, kdy trojice lvích drápů denního svícení nahrazuje dosavadní jeden. V nabídce modelů 2008 a 508 se objevil taktéž nový design litých kol, několik nových barev karoserie a nejnovější infotainment Peugeot i-Connect Advanced s 10″ dotykovou obrazovkou.


Těch změn je samozřejmě mnohem více. Podrobněji vás s oběma modely seznámíme po provedení jejich testování v nejbližší době.

Bohumil Brejžek
Foto: Bohumil Brejžek a Peugeot

You may also like...