Podcast Jedničky a Nuly: Jak informační technologie ovlivňují svět kolem nás

Nový technologický podcast s názvem Jedničky a Nuly se věnuje otázce, jak informační technologie ovlivňují svět kolem nás. Atraktivním způsobem přibližuje nejnovější informační technologie široké veřejnosti a přispívá tak k popularizaci tohoto oboru, který je v dnešní době v mnoha oblastech nepostradatelný. Moderátorkou podcastu je známá popularizátorka vědy a umělé inteligence Sara Polak, která byla letos zařazena mezi osobnosti 30 pod 30 časopisu Forbes. Podcast Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) vychází pravidelně jednou měsíčně formou rozhovoru s odborníkem FIT ČVUT na dané téma.

Jaké moderní technologie se v dnešní době v nových automobilech nachází a jak ovlivňují kybernetickou bezpečnost aut, prozradí v nejnovějším dílu Ing. Jiří Dostál, Ph.D. člen Katedry informační bezpečnosti a Laboratoře RFID.

Jaká témata řeší předchozí díly?

  • Kdy nám budou drony doručovat nákupy?
  • Dokážeme žít bez umělé inteligence?
  • Proč se nebát kamer ve veřejném prostoru?
  • Mohou roboti nahradit lidi ve skladech?
  • Jak se dá umělá inteligence využít při pozorování vesmíru?

Všechny díly podcastu Jedničky a Nuly si mohou posluchači pustit na webu fit.cvut.cz/podcast a v aplikacích Spotify, Google Podcasts nebo Apple Podcasts.

Odborníci IT z FIT ČVUT pokrývají všechny oblasti informatiky od vestavných systémů, robotů, zpracování obrazu, kybernetické bezpečnosti, zpracování dat, informačních systémů, programovacích jazyků, rozšířené virtuální reality, IoT, etického hackování, robotických agentů a mnoho dalšího. Rádi se podělí o informace s projekty nebo aktuálním vědeckým výzkumem.

You may also like...