Poznejte krásné pískovny, biokoupaliště i zatopené lomy

V horkých letních dnech není nic lepšího než sbalit kempingové vybavení, piknikovou deku a koš a vyrazit se osvěžit k vodě. Zatopené pískovny, lomy a přírodní koupaliště jsou rok od roku populárnější, protože nabízejí průzračnou vodu bez chloru a další chemie často v kombinaci s pohodlným zázemím podobným tomu u klasických koupališť. Přinášíme 3 tipy, kam za skvělou přírodní koupačkou!

Vodní radovánky k létu neodmyslitelně patří. Češi si je užívají nejen na městských koupalištích či v akvaparcích, ale také u jezer, rybníků, přehrad, v zatopených lomech nebo přírodních koupalištích. Zatímco v případě čistě přírodních neudržovaných ploch může požitek z koupání často zkazit špinavá voda plná řas a sinic, přírodní koupaliště nabízejí čistou vodu i bez chemie a obvykle také zázemí podobné tomu u klasických koupališť. Podobně jsou na tom i zatopené pískovny, z nichž mnoho se postupně proměňuje v nefalšované rekreační areály se sportovním i kulturním vyžitím.

Pohodlný pobyt si ale lze užít i v případě méně „kultivovaných“ koupaček. Stačí si na to vzít praktické kempingové vybavení. „Na celodenní nebo i vícedenní pobyty u vody si lidé rádi přivezou skládací stolky a židle, přenosné grily nebo praktické piknikové koše, kde mají vše potřebné pro rodinný či romantický piknik, a piknikové deky. Samozřejmě nemohou chybět ani lehátka do vody, plážové deky nebo slunečníky,“ popisuje Magda Jandová, brand manažerka e-shopu Astoreo.cz, který nabízí produkty pro útulný domov, ale i praktické pomocníky na výlety a dovolenou.

A kam se konkrétně vydat za báječnou koupačkou? Podívejte se na naše tipy!

Tip 1: Zatopený lom Výkleky

Výkleky, okres Přerov, Olomoucký kraj

Milujete koupání v přírodě, průzračnou vodu a potápění? Zamiřte do Olomouckého kraje, kde asi 14 kilometrů severně od Přerova najdete malou obec Výkleky. Místní bývalý kamenolom je jedním z nejkrásnějších zatopených lomů u nás, pyšní se krásně čistou vodou s viditelností až do 3 metrů. Díky tomu i díky průměrné hloubce kolem 6 metrů je velmi oblíbeným místem pro potápěče. Pod hladinou můžete pozorovat jedinečnou bohatost vodní fauny včetně raků i jedné místní rarity: malé sladkovodní medúzky. Lom je obestřen velkými skalisky, přístup do vody je pozvolný jen v jednom místě, takže pro plážové radovánky přímo u vody zde bohužel není prostor. Na skaliskách nad lomem však určitě najdete klidné místečko pro romantický piknik.

Tip 2: Přírodní koupaliště Malvíny Třešť

Třešť, okres Jihlava, kraj Vysočina

Koupání v chlorem napuštěných bazénech není nic pro vás, ale zároveň vás neláká ani koupání „na divoko“ někde v rybníku? Pak jsou pro vás ideální volbou takzvaná biokoupaliště. Nabízejí zázemí klasických koupališť, ovšem o čistotu vody se zde místo chemie starají rostliny a filtrační substráty.

Jedno krásné přírodní koupaliště najdete třeba v malém městě Třešť zhruba 20 kilometrů od Jihlavy. V lokalitě zvané Malvíny v rekreačním areálu u Třešťského potoka na vás čeká bazén s částí pro plavce i neplavce, brouzdaliště pro děti, vodní atrakce jako skluzavka, vodní chrliče, masážní trysky nebo vodní hřib, ale i dětské nebo volejbalové hřiště. Koupaliště se rozkládá na ploše o rozloze 1,5 hektaru, vodní plocha zaujímá téměř 3 500 metrů čtverečních.

Tip 3: Pískovna Mlékojedy s Beach Parkem

Neratovice (městská část Mlékojedy), okres Mělník, Středočeský kraj

Zatopené pískovny mají své jedinečné kouzlo, a tak není divu, že jejich obliba u milovníků koupání rok od roku roste. Tato „česká moře“ nabízejí čistou vodu, pískové pláže a často i pohodlně vybavené zázemí.

Jednou z oblíbených zatopených pískoven ve Středočeském kraji je vodní plocha u Neratovic v části města Mlékojedy. Nabízí variabilní terén s písečnými i travnatými plážemi i spoustu atrakcí pro plážové i vodní sporty. Najdete zde i areál Beach Parku, kde si přes den užijete koupání a sport a večer i kulturu: můžete si zatančit na koncertech i párty vedených předními českými dýdžeji, čtvrtky pak patří promítání filmů, které si můžete užít zdarma. Zájemci se zde mohou ubytovat v chatkách či v kempu nebo si zaplatit místo pro vlastní stan. 

Pro pohodu u vody

Kempingová sada 4+1

Kempingová sada stolu s nastavitelnou výškou a čtyř stoliček je ideální pro táboření s rodinou či přáteli. Konstrukce stolu z hliníku přispívá k nízké váze, ocelové stoličky zase nabízejí nosnost až 100 kilogramů. Pro přenášení celou sadu snadno složíte do kufříku.

Přenosný gril na uhlí s taškou

Praktický stolní gril na uhlí uvítáte jako skvělého pomocníka pro pikniky v přírodě, do kempu i na zahradní párty. Snadno a rychle si s ním připravíte všechny vaše oblíbené grilované lahůdky. Součástí je i praktická taška na přenášení.

Kempingová skládací židle „OSLO“

Komfortní a stabilní posezení kdekoliv v přírodě, u vody nebo na cestách. Díky malým rozměrům a nízké hmotnosti je židle snadno přenosná, jednoduše a rychle se skládá. Tři opěrné nohy jsou uprostřed napevno spojené a židle je tak maximálně stabilní.

Plážová osuška

Kvalitní plážová osuška ze 100% bavlny do koupelny, na zahradu k bazénu i na pláž. Lícová strana osušky je z hladké tkané bavlny, rubová strana je savá z jemné froté smyčky.

Lehátko Papoušek

Nepřehlédnutelný parťák do vody! Lehátko Papoušek se stane středem pozornosti hned, jak se objeví na hladině. Díky dvěma pevným držadlům bude stabilnější a zábava na vodě snadnější. Určeno pro 1 osobu.

Doplňky pro letní pohodu nakoupíte na Astoreo.cz.

You may also like...