Praha 10 hledá největší osobnost, občané mohou hlasovat na sociálních sítích

Kdo je největší osobností, která žila a (nebo) tvořila na Desítce? MČ Praha 10 o tom nechá rozhodnout občany! Na sociálních sítích mohou hlasovat ode dneška do 4. dubna: Nejprve určí osmičku, která postoupí do vyřazovacích bojů, následně postupně proběhnou čtvrtfinálová až finálové klání.

Sama městská část nominovala 30 kandidátů – 15 mužů a 15 žen. Nechybí bratři Čapkové, kteří společně obývali vilu na Vinohradech, architekt Jan Kotěra, básnířka Jiřina Hauková, podnikatelé Jinřich Waldes a Emil Kolben či spisovatelka Gabriela Preissová. Kompletní nominaci najdete na webu praha10.cz.

„Lidé mohou na Facebooku a Instagramu dát hlas buď jedné z těchto osobností, nebo nominovat vlastní. V tom případě postačí jméno s krátkým vysvětlením napsat do komentářů. Pokud bude splňovat podmínky ankety, může se zúčastnit kvalifikačního kola také,“ vysvětluje Anna Březinová, specialistka MČ Praha 10 na sociální sítě. 

Tato první fáze bude trvat do pátku 26. března. Osm osobností s největším počtem hlasů pak postoupí do týdenního „play – off“. Hrací systém je stejný jako u sportovních šampionátů, osmička se tedy utká vyřazovacím způsobem. Čtvrtfinále proběhnou od pondělí do čtvrtka, v pátek a sobotu následují semifinále, v neděli pak velké finále.

„Volně navazujeme na dominantu Desítky, kterou jsme tímto způsobem volili vloni. Zájem byl ohromný, bez jakékoliv finanční podpory se nám sešlo přes 6 tisíc komentářů. Doufáme, že občany podobně chytne i osobnost a že u nich způsobíme minimálně krátkodobou závislost na našich sociálních sítích,“ usmívá se Anna Březinová a dodává: „Zcela vážně bych chtěla upozornit, že nejde o žádný oficiální výběr, ale ´pouze´ o anketu na sociálních sítích, která má hlavně bavit, a trochu edukovat.“

You may also like...