Velikonoce na Hluboké budou. Účastníci akce zároveň pomohou čtyřleté Adélce

Vyrazit s rodinou, přítelem či jen tak sám do přírody, to je paráda. A když k tomu máte cíl, je to čistá radost. A právě takovouto radost si pro návštěvníky města Hluboká nad Vltavou připravili pořadatelé tradiční akce Velikonoce na Hluboké. Od velikonoční neděle až do konce května budete moci hledat v hlubockých hvozdech sedmadvacet umělecky ztvárněných kraslic.

Stezka za obřími kraslicemi zavede i letos vášnivé hledače do odlehlejších hlubockých koutů. Básník by se nebál napsat, že zde lišky dávají dobrou noc. „Abychom dodrželi nutná opatření, která v souvislosti s nouzovým stavem panují, rozhodli jsme se tento rok rozmístit vajíčka mimo centrum obce,“ osvětluje hlavní organizátorka akce paní Valerie Chromá z Hope 4 you z.s..

Letošní oslava příchodu jara v Hluboké nad Vltavou, s níž je výstava kraslic spojena, přeje, podobně jako loni, spíše introvertům. To však neznamená, že budou návštěvníci města ochuzeni o zážitek z organizovaných her či doprovodných běhů. Vše jsme přizpůsobili současným pravidlům. Například běžecké okruhy si budou moci endorfinoví nadšenci zaběhnout kdykoliv s pomocí aplikace, která jim určí správnou trasu,“ doplňuje vynucené změny pan Jan Vlasák.

„Velikonoce na Hluboké jsou od začátku součástí charitativního projektu Řetěz naděje, který pomáhá potřebným. Ani letos se, i přes všechna úskalí, této idey nechceme vzdát. Z výtěžku bychom rádi uhradili čtyřleté Adélce Křiváčkové z Bavorovic, která se narodila s rozštěpem páteře, rehabilitace. Její silný příběh nás doslova dojal,“ popisuje myšlenku projektu a dodává své odhodlání pomáhat pan Petr Mach. V posledním měsíci těhotenství byl nenarozené Adélce zjištěn rozštěp páteře v nejhorší možné variantě. Vyhlídky nebyly příliš optimistické. Nyní jsou Adélce čtyři roky a po sérii operací si začíná pomalu sama sedat a leze. Je to velmi empatická, veselá a bystrá holčička, se kterou maminka už začala mrskat i angličtinu.

„Adélce velmi pomáhají nákladné neurorehabilitace, které je dobré postupovat několikrát do roka. Jezdíme do Centra Hájek, kde intenzivní 12-ti denní rehabilitace stojí 71 500,-. Adélka má dobré předpoklady se postavit na vlastní nohy, tak nám to za to stojí,“ doplňuje maminka.

„Chápeme, že mnozí z nás máme do kapsy hlouběji, než tomu bylo jiné roky. Ale i přesto si myslíme, že má smysl i drobným darem podpořit malou slečnu, která snad i díky nám bude veselejší,“ dodává hlavní organizátorka akce, paní Valerie Chromá.

„Město Hluboká nad Vltavou je pyšné na to, že v něm žijí lidé, kteří ve svém volném čase vymýšlejí nápady, jak zlepšit život občanům a zpříjemnit pobyt návštěvníkům našeho městečka. I proto jsme od počátku hrdým generálním partnerem akce Velikonoce na Hluboké,“ dodává starosta města Ing. Tomáš Jirsa.

Aktuální informace na facebooku Velikonoce na Hluboké či na http://velikonocenahluboke.cz/

Foto: archiv pořadatelů

You may also like...