Praha 8 rozšiřuje síť adaptačních skupin pro ukrajinské děti

Od pondělí 4. dubna nabízí MČ Praha 8 ve spolupráci se základními školami další vzdělávací adaptační skupiny určené pro školáky z Ukrajiny bydlící na území Prahy 8.

„Naše městská část je připravena od 4. dubna 2022 nabídnout další 4 adaptační skupiny v našich základních školách pro celkem 80 školáků z Ukrajiny, s tím, že tuto nabídku budeme v případě potřeby nadále rozšiřovat. Ukrajinským školákům nabídneme komplexní vzdělávací program, včetně výuky češtiny,“ říká místostarosta Tomáš Tatranský (TOP 09).

Pro ukrajinské školáky je připraveno pokračování ve výuce dle ukrajinského vzdělávacího systému a výuka českého jazyka. Vyučovat budou ukrajinští i čeští učitelé každý pracovní den od 8:00 do 13.00 v učebnách základní školy v blízkosti bydliště dítěte.

„Děti z Ukrajiny již chodí do našich adaptačních skupin, které fungují už zhruba dva týdny a využívají volnočasové možnosti. Aktuálně v našich adaptačních skupinách máme 60 dětí. S výukou češtiny vypomáhá profesor češtiny a dále dobrovolníci,“ potvrdila místostarostka Vladimíra Ludková (ODS).

Další informace o adaptačních skupinách a volnočasových aktivitách na praha8.cz/Adaptacni-skupiny-a-volnocasove-moznosti

You may also like...