Pražské planetárium a hvězdárny v sobotu otevírají pro veřejnost

V sobotu 16. května se opět otevřou dveře Planetária Praha v Královské oboře, Štefánikovy hvězdárny na Petříně a Hvězdárny Ďáblice. Veřejnosti tak budou po karanténě zase přístupny zábavné i vzdělávací pořady pro děti i dospělé. Děti do patnácti let mají do konce června vstup zdarma. 

Návrat ke klasické programové skladbě bude v případě planetária i hvězdáren postupný.  Každé  všední  květnové odpoledne uvede planetárium  jednu pohádku pro děti a večer jeden pořad pro mládež a dospělé. Víkendy  nabídnou pohádky a programy pro děti vždy od 11 do 15 hodin, večer budou k vidění dva pořady pro mládež a dospělé. Třetí květnový víkend přivítá   první   návštěvníky   také   hvězdárna v Ďáblicích i ta na pražském Petříně. Tady bude možné dalekohledy  pozorovat  oblohu s odborným výkladem a k vidění budou i krátké astronomické filmy pro  děti  i  dospělé. Více  informací  a  konkrétní program naleznete na www.planetum.cz.

Planetum je místo nikdy nekončící zvědavosti. Místo, kde se vám ze Země otevírá vesmír. Štefánikova hvězdárna, Hvězdárna Ďáblice a Planetárium Praha – tři subjekty, které jsou součástí jediné platformy jménem Planetum, která nabízí chytrou vesmírnou zábavu – sledování planet, hvězd, Slunce, Měsíce a vesmírných objektů, návštěvu výstav, komentovaných prohlídek a filmů, interakci s vesmírem prostřednictvím různých 4D simulátorů, na kterých se návštěvníci mohou plně vžít do kůže astronauta či astronoma.

Kopule pražského planetária s průměrem 23,5 metru je největší promítací plochou v ČR a patří k největším planetáriím na světě. Projekci oblohy a unikátní prostorové zobrazení vesmíru lze sledovat v digitálním planetáriu v rozlišení 8 K za každého počasí. Filmy pro děti i dospělé jsou proto neobyčejným zážitkem.

You may also like...