Preciosa Lighting představí v Miláně novou instalaci Composition in Crystal

Preciosa Lighting, český lídr v oboru designového osvětlení, přinese milánskému svátku designu rytmus a styl v atraktivním propojení světla, křišťálu a hudby. Instalace nazvaná Composition in Crystal, kterou navrhli kreativní ředitelé Preciosa Lighting Michael Vasku a Andreas Klug, reprezentuje harmonii umění a designu umocněnou světlem a 3D zvukem. Návštěvníci milánského Design Weeku si ji budou moci prohlédnout na Quattrocento v Opificio 31, Zona Tortona v Miláně ve dnech 7. až 12. června 2022.

Instalace se skládá z vnějších kruhů, které připomínají zvukové vlny a z vnitřního jádra. Vnější kruhy zvou návštěvníky dovnitř, do srdce instalace se třemi částmi, na které se dá hrát. Hudba přivede k životu světelnou a hudební show, která postupně rozsvítí celou světelnou instalaci. Zároveň láká další pozorovatele k prozkoumání expozice.

V rámci výstavy zahraje na křišťálovou instalaci londýnský bubeník českého původu Miroslav Haldina. Ani běžní návštěvníci nepřijdou zkrátka, a i oni budou moci své hudební umění na této instalaci vyzkoušet a vytvořit tak vlastní křišťálovou symfonii.

Composition in Crystal čerpá inspiraci z designového konceptu z portfolia Preciosa Signature Designs s názvem Crystal Spin, který bude mít svou premiéru rovněž v rámci milánského Design Weeku. Crystal Spin je hravý, organický design protínající prostor v rozmanitých tvarech a s maximálním třpytem křišťálových tyčí upevněných k rámu, který lze libovolně tvarovat.

Michael Vasku prozrazuje: „Jsme nadšení, že se opět vracíme do Milána, podruhé na výstavu v Tortoně, která je kreativním centrem známým svou pozitivní energií, koncentrací talentů a inovací.“

„Těšíme se, jak budou návštěvníci objevovat naši instalaci a nechají se vyzvat k interakci, která je nakonec úplně pohltí,“ dodává pan Vasku. „Věřím, že budou nadšení.“

Přijďte nás navštívit

Preciosa Lighting bude na milánském veletrhu k vidění od 7. do 12. června na Quattrocento v Opificio 31, Zona Tortona. Pokud se budete v této době na veletrhu nacházet, přijďte nás navštívit, vyzkoušet si hru na naší úchvatné instalaci. Po předchozí domluvě Vám budou k dispozici na rozhovor či osobní prohlídku kreativní ředitelé Vasku a Klug nebo vybraní členové vedení společnosti. Pro média bude možné navštívit instalaci již v neděli 6. června odpoledne.

Michael Vasku & Andreas Klug

Oceňovaná tvůrčí dvojice Vasku & Klug určuje kreativní směr společnosti Preciosa Lighting od roku 2016. Se sídlem ve Vídni a v Praze se jim daří udržet na tenké hranici mezi nejmodernější designovou značkou i pověstí světového odborníka na tradiční historická svítidla. Preciosa Lighting pod jejich vedením získala celou řadu ocenění včetně Red Dot Award, Best of Best v roce 2018 a German Design Award v roce 2020 za interaktivní dynamickou instalaci Breath of Light, prezentovanou na milánském Design Weeku 2018. V roce 2021 se pak jejich hravá instalace Carousel of Light umístila na zlaté příčce světových cen [D]ARC Award v kategorii uměleckých světelných instalací a získala také cenu v kategorii Dekorativní svítidlo roku v rámci soutěže Light Middle East Award.    

You may also like...