Projekt Corrency: Půl milionu korun pro seniory na Praze 18

Až tisícovku mohou ušetřit senioři s trvalým pobytem na Praze 18. Městská část spouští unikátní projekt Corrency na podporu tamních starších obyvatel a oživení lokální ekonomiky. Při nákupu u místních obchodníků, kteří se projektu účastní, občané ušetří až 50 %. Registrace je otevřená už od 1. dubna a výhodně nakupovat mohou obyvatelé Prahy 18 od 1. května. 

Unikátní projekt Corrency má za cíl posílit koupěschopnost místních starších obyvatel a podpořit lokální podnikatele. Přihlásit se mohou občané starší 65 let s trvalým pobytem ve městské části. Příspěvky budou rozděleny do dvou měsíčních etap po 500 korunách, tedy correntů, pro každého registrovaného. První etapa projektu začíná už 1. května.

„Možnost zapojit se do projektu Corrency jsme rádi využili, a to už potřetí. Minulý rok jsme touto cestou úspěšně podpořili sportoviště a zdravý životní styl a volnočasové aktivity pro děti. Nyní bychom rádi pomohli seniorům. I proto radnice vyčlenila půl milionu korun, které rozdělí mezi prvních 500 registrovaných. Každý obdrží jeden tisíc korun v podobě elektronických correntů. Částka bude rozdělena do dvou etap, v květnu a červnu, po 500 korunách. Díky spoluúčasti na útratě občané ušetří za své nákupy a zároveň podpoří místní podnikatele,“ říká letňanský starosta Zdeněk Kučera.

V hlavní roli mobilní telefon a občanský průkaz

Jak correnty uplatnit? Občané se musí zaregistrovat na stránkách projektu (praha18.corrency.cz) nebo Úřadu Městské části Praha 18, kde zadají své telefonní číslo nebo číslo občanského průkazu. Poté už je to jednoduché. Na zadané telefonní číslo obdrží unikátní kód, se kterým provedou první platbu, nebo uvedou u obchodníka na pokladně číslo občanského průkazu. Nutné je si vybrat ze seznamu registrovaných obchodníků, u kterých chtějí correnty uplatnit. Tento seznam je aktualizován na webu projektu praha18.corrency.cz. Nakupující následně u pokladny sdělí, že chce uplatnit correnty, a nahlásí unikátní SMS kód nebo uvede číslo občanského průkazu. Na závěr doplatí zbytek útraty kartou nebo hotovostí.

Rádi bychom v projektu měli co nejvíce lokálních podniků. Těm k účasti na projektu stačí jen mobilní telefon nebo počítač. Nejdřív se zaregistrují na stránkách projektu a pak přijímají platby pomocí SMS nebo prostřednictvím webového rozhraní Corrency. Zbylou částku v korunách obdrží na svůj účet v bance již následující pracovní den,“ vysvětluje fungování z pohledu obchodníka Petr Stuchlík, ředitel projektu Corrency.

Registrace pro občany a lokální obchodníky: praha18.corrency.cz.

You may also like...