Rezidence Black Roofs získala ocenění Stavba roku

Rezidence Black Roofs ve Vysokém Újezdu získala ocenění v největší celostátní soutěži v oboru stavitelství a architektury Stavba roku. Projekt složený z šestnácti energeticky úsporných a technologicky vyspělých domů, za jehož návrhem stojí architekt Ján Strcula, vyhrál v kategorii “Cena veřejnosti v soutěži Stavba roku Středočeského kraje 2019”. 

Kromě dobře zvolené lokality v blízkosti přírody se skvělou dostupností do hlavního města komise ocenila především kvalitní použité materiály, stavební zpracování a atraktivní design. Pozornosti neunikly veškeré výhody pasivního domu ani systém Smart Home, jenž je v domech zabudován. Díky němu mohou majitelé svým hlasem ovládat například teplotu a světlo v domě nebo zavlažování zahrady. O vítězství projektu však rozhodlo hlasování široké veřejnosti.

Dvojdomy v rezidenci Black Roofs mají rozlohu 119 m2 a jsou dostupné v jednopodlažní i dvoupodlažní variantě. Nastěhovat se noví majitelé budou moci již koncem tohoto roku a k prodeji v tuto chvíli zbývá posledních 5 domů. 

Foto: archiv Getberg

You may also like...